صفحه اول زنجیره بلوک چند باور اشتباه درباره فناوری بلاک چین

چند باور اشتباه درباره فناوری بلاک چین

۰
0
چند باور اشتباه درباره فناوری بلاک چین

از مجریان خبر گرفته تا مدیرعامل‌ها به طور مرتب درباره بلاک چین صحبت می‌کنند، اما بسیاری همچنان باورهای اشتباهی درباره این فناوری دارند. این باورهای غلط از بسیاری جهات باعث عقب افتادن این فناوری و جلوگیری از ورود آن به بخش‌های کوچک‌تر می‌شود.

همه چیز درباره بیت کوین است

در حالی که افراد بسیار زیادی درباره بلاک چین آگاهی ندارند، بیت کوین به یک نام خانگی تبدیل شده است. از افراد 18 تا 80 ساله می‌شنویم که آرزو می‌کنند در این رمز ارز زمانی که در اواخر سال 2017 ارزش زیادی پیدا کرد، سرمایه گذاری کرده بودند.

در حالی که با توجه بسیار زیاد به بیت کوین، در واقع توانایی که فناوری بلاک چین ارائه می‌دهد را از دست می‌دهیم. همچنین، به دلیل گذشته بیت کوین، بسیاری علاقه خود را نسبت به فناوری رمز ارزها به طور کامل از دست داده‌اند، با تصور اینکه «یک فناوری عجیب است که مجرمان از آن استفاده می‌کنند.»

همه چیز درباره بانکداری است

بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات مالی برتر از ولز فارگو تا جی پی مورگان از طریقی در فناوری بلاک چین سرمایه گذاری کرده‌اند تا بتوانند پرداخت‌های فرامرزی سریع‌تری ایجاد کنند یا امنیت عملکردهای کلیدی خود را بهبود دهند.

مشکلی که آن را به بانکداری مربوط می‌کند این است که بسیاری از موارد کاربردی دیگرِ بلاک چین را در خارج از دنیای بانکی تخریب می‌کند، مانند؛

– مدیریت زنجیره تأمین
– مدیریت هویت
– تأیید اثرگذاری کمپین‌های تبلیغاتی
– دادن اثبات مالکیت تغییرناپذیر به تولیدکنندگان محتوا
– ارائه مستندات برای افراد محروم از خدمات بانکی.

در حقیقت، ما حتی نمی‌دانیم بلاک چین در چه حوزه‌هایی تاثیرگذار خواهد بود، چراکه درست مانند اینترنت در روزهای اولیه خود، هنوز در مراحل ابتدایی هستیم. با این وجود، این یکی از باورهای غلط دیگر است که به یک حالت دیگر تغییر می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  چگونه رایانه‌ های کوانتومی فناوری زنجیره بلوک را تهدید می‌کنند؟

همه چیز درباره بلاک چین است

اگر به اندازه کافی به کنفرانس‌هایی که درباره بلاک چین برگزار می‌شود، بروید یا به مبلغان بلاک چین گوش دهید، نظرات ایده آل گرایانه زیبایی را خواهید شنید. مانند؛

– بلاک چین فقر را از بین می‌برد
– بلاک چین جامعه ما را به یک بهشت غیرمتمرکز تبدیل می‌کند
– بلاک چین به طور کامل راه تمام کسب‌وکارها را به سوی بهتر شدن تغییر خواهد داد.

درست است که اگر بلاک چین به طور صحیح استفاده شود، می‌تواند تحولی در روش کسب‌وکارها و دیگر وظایف ایجاد کند، اما یک داروی معجزه آسا نیست. بلاک چین در نهایت یک فناوری پیچیده بر روی ساختار دفتر کل دیجیتال است که انعطاف‌پذیری زیادی دارد.

همچنین این نوع طرز تفکر واقعاً مسئولیت را از افرادی که راهکارها را ایجاد و از آن‌ها استفاده می‌کنند، سلب می‌کند. برای نمونه، اینترنت یک ابزار فوق‌العاده است که برای افراد امکان برقراری ارتباط و همکاری در سرتاسر جهان را فراهم می‌آورد. با این حال، مردم همچنین می‌توانند از آن برای آزار و اذیت و سوءاستفاده از یکدیگر در سرتاسر جهان استفاده کنند.

همه این‌ها به نحوه استفاده ما از یک فناوری بستگی دارد. می‌توانیم از بلاک چین برای ایجاد سیستم‌های کارآمدتر و منصفانه‌تر یا سیستم‌های ناعادلانه‌تری که به طور قابل توجهی پیچیده و درهم ریخته هستند، استفاده کنیم. در پایان، باید تصمیم بگیریم که چگونه قرار است از بلاک چین استفاده کنیم؛ برای اهداف خوب یا بد.

Blockchain technews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…