صفحه اول رگولاتوری دستورالعمل‌های جدید کارگروه اقدام مالی برای رمز ارزها

دستورالعمل‌های جدید کارگروه اقدام مالی برای رمز ارزها

۰
0
دستورالعمل‌های جدید کارگروه اقدام مالی برای رمز ارزها

کارگروه اقدام مالی در جدیدترین نشست خود دستورالعمل‌های جدیدی را در رابطه با دارایی‌های دیجیتال (رمز ارزها) و شرکت‌های مرتبط به این دارایی‌ها منتشر کرد.
کارگروه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف (FATF) یک نهاد مستقل فرا دولتی است که اعضای آن تلاش می‌کنند با تدوین سیاست‌ها و خط‌مشی‌های مختلف سلامت سیستم مالی جهانی در برابر پول‌شویی، تأمین مالی تروریسم و … را حفظ نمایند.

آخرین نشست اقماری این کارگروه در اورلاندو آمریکا برگزار شد که در طی آن جدیدترین مصوبات درباره مسائل مختلف مالی و اقتصادی از جمله رمز ارز ها به اطلاع اعضا رسید.

«استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا در این نشست بیان کرد: «مصوبه جدید تضمین‌کننده قوانین یکدست برای تمام کشورهای عضو در زمینه دارایی‌های دیجیتال است. با این مصوبه همچنین شرکت‌های تأمین‌کننده خدمات مربوط به دارایی‌های دیجیتال ملزم خواهند بود تا رویه‌های ضد پول‌شویی و ضد تأمین مالی تروریسم را مشابه با مؤسسات مالی سنتی انجام دهند.»

در متن جدیدترین دستورالعمل اف‌ای‌تی‌اف (FATF) آمده است که دولت‌ها می‌توانند مؤسسات مربوط به دارایی‌های دیجیتال که این رویه‌ها را رعایت نکنند جریمه یا تحریم کنند.

این مؤسسات همچنین باید دارای مجوز فعالیت باشند و تحت نظارت مراکز مرتبط در کشورها قرار بگیرند. حتی ممکن است بعضی از کشورها به صلاح‌دید خودشان فعالیت‌های مربوط به دارایی‌های دیجیتال را کاملاً ممنوع نمایند.

این مطلب را از دست ندهید:  رگولاتوری رمز ارزها در روسیه بدون توجه به رمز ارز و ماینینگ

کتابچه راهنمای اف‌ای‌تی‌اف (FATF) درباره ارزهای دیجیتال مجدداً به‌روزرسانی شده و وزیر خزانه‌داری آمریکا معتقد است این راهنمای جدید ضمن افزایش شفافیت در مراودات مالی یک زمین‌بازی مناسب برای شرکت‌های رمز ارزی و البته شرکت‌های مالی سنتی ایجاد می‌کند.

«استیون منوچین» در بخش دیگری از صحبت‌هایش بر روی تدوین فرایندهای داخلی برای صرافی‌ها و سایر شرکت‌های رمز ارزی تاکید کرده است.

ایجاد سازوکاری برای اشتراک‌گذاری اطلاعات بین صرافی‌ها، نحوه ارسال اطلاعات برای نهادهای قانون‌گذاری در مواقع ضروری، شناخت مشتریان قبل از معامله از جمله این فرایندها هستند.

اما با تمام این صحبت‌ها قوانین اف‌ای‌تی‌اف تنها در صورتی در سایر کشورها ضمانت اجرایی پیدا می‌کنند که محاکم قضایی آن کشورها آن‌ها را در قالب قانون لازم‌الاجرا کرده باشند.

از سوی دیگر برخی از فعالان در فضای رمز ارزها و بلاک چین چندان موافق این دستورالعمل‌های جدید نیستند چون فکر می‌کنند این یک فناوری غیرمتمرکز است و نباید توسط نهادهایی ازاین‌دست برای آن رگولاتوری تدوین کرد.

اف‌ای‌تی‌اف اعلام کرده اجرای دستورالعمل‌های جدید درباره دارایی‌های دیجیتال در کشورهای عضو را تا سال 2020 رصد می‌کند و سپس در یک گزارش سالانه نتایج را منتشر خواهد کرد.

news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…