صفحه اول اخبار نیاز به پرداخت‌های آسان‌تر و سریع‌تر با بلاک چین

نیاز به پرداخت‌های آسان‌تر و سریع‌تر با بلاک چین

۰
0
نیاز به پرداخت‌های آسان‌تر و سریع‌تر با بلاک چین

از زمان رکود اقتصادی سال 2008، صنعت مالی به طور غیرمنتظره‌ای با چالش‌های متعددی همچون اعتماد، پایایی و ارزش روبرو شد. بانکداری سنتی حالا از رده خارج و غیرقابل اتکا فرض می‌شود به گونه‌ای که مشتریان و صاحبان مشاغل به دنبال گزینه‌های جایگزین برای تراکنش‌ها و پول‌های خود هستند. در نتیجه فناوری بلاک چین و رمز ارز، صنعت را به طورکل متحول کرد. این امر کار نهادهای مالی بزرگ، خرده‌فروش‌ها و مشاغل بین‌المللی را کاملاً دگرگون کرد و شیوه‌های پرداختی را تغییر داد.

 

رمز ارزها در مقابل بانک‌ها

مجمع جهانی اقتصاد تخمین زده است که 10 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2027 بر روی بلاک چین ذخیره قرار خواهد گرفت. رمز ارزها، شناخته‌شده‌ترین امکان بلاک چین به عنوان یک توانایی مرموز ظاهر شدند و قانون‌گذاران، نهادهای بزرگ و مشتریان را فریفته و گیج کردند.

رمز ارز ها پول‌های دیجیتالی هستند که ساخته شده‌اند تا عملیات مبادله ارزی را همراه با مزایای بلاک چین همچون تمرکززدایی و یک دفترکل عمومی را انجام دهند. برخلاف ارزهای سنتی، رمز ارز ها تراکنش‌ها را سریع، امن و جهانی ساخته‌اند.

رمز ارز همچنین ارزش را بدون تاثیرگرفتن از بازیگران اصلی و سرمایه داری در طول زمان حفظ می‌کند و افزایش می‌دهد. با این اندازه از محبوبیت رمز ارز ها، نهادهای اقتصادی مجبورند نگرش و رفتار خود را نسبت به این فناوری جدید تغییر دهند و بلاک چین را فراتر از یک انتخاب به منزله یک ضرورت ببینند.

بلاک چین از طریق سرعت بخشیدن به فرایند درخواست بانک، اطلاع از جزئیات حسابرسی و ایجاد سطوح بالای امنیت برای افزایش کارآمدی و رضایت مشتری، در دنیای پرداخت انقلابی به پا کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  5 روند بلاک چین در سال 2019 برای علاقه مندان به این فناوری

پرداخت‌های روزمره با بلاک چین

با وجود فضای آنلاین حاکم، به دلیل پیچیدگی‌های دستورالعملی و مسئله اعتماد رمز ارز ها به سختی برای پرداخت‌های روزمره و خرید استفاده می‌شوند. بسیاری از استارتاپ‌ها برای سهولت و ایجاد انقباض در فرایند پیچیده پرداخت همراه با فناوری پیشرفته به این صحنه وارد شده‌اند. برای مثال فارست یک پلتفرم بلاک چینی با دسترسی آزاد است که مشخصاً برای توسعه پرداخت‌های خصوصی با سرعت بالا ایجاد شده است.

این پلتفرم تعداد زیادی از فناوری‌های جدید در حوزه فنی بلاک چین را دربرمی‌گیرد. به میزان افزایش تعداد کاربرانی که قبلاً به شکل آفلاین فعالیت می‌کردند (چت آنلاین، بانکداری آنلاین یا حتی خرید آنلاین) می‌بینیم که نگرش نسبت به تراکنش‌های آنلاین تغییر کرده است.

با ترکیب فناوری میمبل ویمبل که پروتکل حفاظت از حریم شخصی است، با پروتکل گراف جهت‌دار غیر مدور ((DAG و با به کارگیری الگوریتم‌های ماینینگ ضد ایسیک بر پایه شبکه‌های لایتنینگ، فارست یک سیستم امنیتی ایجاد کرده است که مشتریان با استفاده از آن احساس رضایت خواهند داشت. در عصری که خودکارسازی و فناوری موج می زند، فارست خود را با محیط اطرافش منطبق کرده و در حال تغییر شیوه‌های پرداختی مشتریان است.

هدف اصلی یک اکوسیستم پرداخت استفاده از یک شبکه تمرکززدایی شده در راستای ارتقای فرایندهای تسویه حساب‌های مالی است. نیاز به تراکنش‌های امن، سریع، خصوصی و مقرون به صرفه مسائلی جهانی هستند که نه تنها با سیستم‌های بانکداری به جا مانده از گذشته بلکه با بسیاری از رویکردها و فناوری‌های جدید قابل ردگیری هستند.

Forbes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…