صفحه اول اخبار نکاتی درباره پروژه جدید فیسبوک با عنوان لیبرا

نکاتی درباره پروژه جدید فیسبوک با عنوان لیبرا

۰
0
نکاتی درباره پروژه جدید فیسبوک با عنوان لیبرا

فیسبوک بر روی یک راهکار پرداخت مبتنی بر بلاک ‌چین کار می‌کند که می‌تواند تاثیرات زیادی بر روی اکوسیسستم این شبکه اجتماعی و حتی فضای بلاک ‌چین داشته باشد.

لیبرا احتمالا نام رمز ارز پایداری (Stable Coin) است که قرار است توسط فیسبوک توسعه داده شود. این رمز ارز پایدار در صورت موفقیت یک جامعه کاربری به وسعت 2 میلیارد نفر خواهد داشت، ویزا و مسترکارد را تهدید خواهد کرد و البته باعث رواج بیشتر بیت کوین هم خواهد شد.

گزارش اختصاصی که از وال‌استریت ژورنال منتشر شده نشان می‌دهد لیبرا رمز ارز پایداری است که با یک پشتوانه یک میلیارد دلاری منتشر خواهد شد.

بنابراین مدیران فیسبوک انتظار دارند هر لیبرا برابر با یک دلار باشد تا این رمز ارز از نوسانات معمول در رمز ارزهای غیرمتمرکز از جمله بیت‌کوین و اتریوم مصون بماند.

مزایای این پروژه جدید شامل اینستاگرام هم می‌‌شود. این شبکه اجتماعی که مدیریت آن در دست فیسبوک است از چندی پیش امکان فروش محصولات را برای برخی از فروشگاه‌ها و برندهای معروف فراهم کرده و وجود یک رمز ارز پایدار به نام لیبرا فرایند خرید در اینستاگرام را بیش از پیش ساده می‌کند، کارمزد و سایر هزینه‌های زائد حذف می‌شوند و باعث می‌شود تا اینستاگرام به یک مرکز خرید آنلاین تبدیل شود.

یکی دیگر از اهدافی که «مارک زاکربرگ» با راه‌اندازی پروژه لیبرا دنبال می‌کند تحول در صنعت تبلیغات است.

حرف غلطی نیست اگر بگوییم یکی از قدرتمندترین بازیگران عرصه تبلیغات همین فیسبوک است که البته با مدل‌های کنونی نتوانسته چندان رضایت تبلیغ‌دهندگان و تبلیغ‌گیرندگان را جلب کند.

با رمز ارز پایدار لیبرا و استفاده از یک ساختار بلاک چینی تبلیغ‌دهندگان به میزانی که محتوای تبلیغی دیده می‌شود لیبرا پرداخت می‌کنند و کاربران به میزانی که تبلیغ دیده‌اند پاداش می‌گیرند.

این یعنی توجه هیچ کاربری به رایگان دزدیده نمی‌شود و هیچ کس برای خرید یا استفاه از خدمات شرکت‌ها تحت فشار قرار نمی‌گیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  سازمان ملی انرژی سنگاپور، خانه جدید زنجیره بلوک

فیسبوک همچین در نظر دارد بعد از تثبیت لیبرا در شبکه اجتماعی آن را به عنوان یک شیوه پرداخت به سایر سایت‌ها نیز معرفی کند تا کاربران از میان شیوه‌های مختلف به لیبرا هم دسترسی داشته باشند.

قرار نیست رمز ارز پایدار فیسبوک رقیبی برای بیت کوین باشد بلکه حتی می‌تواند به گسترش استفاده از آن و افزایش آگاهی مردم درباره فناوری بلاک چین هم کمک کند.

حتی برخی از تحلیل‌گران معتقدند این پروژه می‌تواند مثبت‌ترین اتفاق در کل بازار رمز ارزها باشد که مزایای آن شامل حال گروه‌های مختلفی از مردم خواهد شد.

فیسبوک در مسیر لیبرا

فیسبوک روز گذشته با ثبت شرکتی تحت عنوان شبکه‌های لیبرا (Libra Networks) در سوییس به صورت جدی توسعه این رمز ارز پایدار را شروع کرده است.

در پروانه ثبت این شرکت آمده است که علاوه بر رمز ارز پایدار با استفاده از شبکه بلاک چین لیبرا می‌توان راهکارهایی برای هویت غیرمتمرکز و کلان داده‌ها نیز ارائه داد که می‌توانند به رشد آینده فیسبوک کمک کنند.

از سوی دیگر 1000 آمریکایی در یک نظرسنجی گفته‌اند اگر فیسبوک رمز ارز پایدار را عملیاتی کند و در اختیار آنها قرار دهد، 18 درصد از آنها علاقه‌مند به خرید آن هستند.

بزرگترین شبکه اجتماعی از برنامه جدیدی برای حضور در دنیای رمز ارزها و بلاک چین خبر داده است. این پروژه که اسم آن را لیبرا گذاشته‌اند، در واقع یک رمز ارز پایدار است که به کاربران فیسبوک و اینستاگرام امکان خرید و فروش و تبادل مالی می‌دهد.

موفقیت این پروژه نه فقط شامل حال فیسبوک بلکه شامل اهالی بیتکوینستان! هم می‌شود و اگاهی عمومی درباره مفاهیم مرتبط با بلاک چین را افزایش می‌دهد.

Brave New Coin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…