صفحه اول پادکست ف مثل فارم ف مثل فارم – اپیزود هشتم: نرم‌افزار

ف مثل فارم – اپیزود هشتم: نرم‌افزار

۰
0
ف مثل فارم - اپیزود هشتم: نرم‌افزار

سودآوری در مدیریت فارم ماینینگ بسیار مهم است اما مسائلی مثل سختی شبکه، بهای انرژی، رگولاتوری و … ممکن است این سودآوری را کاهش دهند. از همین رو ماینرها از چند سال پیش تصمیم گرفتند دستگاه‌‌های خود را به همدیگر وصل کنند تا با یک توان پردازشی بیشتر به جنگ سختی بروند و اسم این فضای گروهی را گذاشتند استخر ماینینگ.

 

برای حضور در استخر باید خیلی خوب با چارچوب و فرایندهای آن آشنا باشید. در فهرست معروف‌ترین استخرهای ماینینگ رتبه‌های اول تا سوم به ترتیب به انت‌پول (Antpool) ، اسلاش‌پول (Slush pool) و اف تو پول (F2pool) اختصاص پیدا کرده است و به نظر می‌رسد اف تو پول در ایران رایج‌تر است.

هر کدام از این استخرها مدل‌های پرداخت خودشان را دارند مثلا استخر اسلاش پول از روش مبتنی بر امتیاز یا score-based برای پرداخت پاداش‌ها استفاده می‌کند.

در این روش شما به میزانی که در استخر فعالیت داشته باشید و در آن بمانید پاداش دریافت می‌کنید. استخر انت‌پول از روش پرداخت بر حسب توان پردازشی یا pay-per-share استفاده می‌کند و استخر اف‌ تو پول هم از همین روش پیروی می‌کند.

برای استفاده از استخر اف تو پول و مخصوصا برای ماینینگ بیت کوین باید در سایت آن ثبت نام کنید و بعد از ارائه برخی از اطلاعات و گذراندن مراحل تایید هویت به طور رسمی عضو این استخر می‌شوید.

این مطلب را از دست ندهید:  استخر ماینینگ برای ماینرهایی که می‌خواهند در آن شیرجه بزنند!

اف تو پول آموزش‌های خوبی فراهم کرده و بعد از ثبت نام می‌توانید آنها را هم بخوانید یا ببینید. البته وب‌سایت اف تو پول قسمت‌های مختلفی دارد که شاید بد نباشد نگاهی به آنها بیندازید مثلا در قسمت Coins ضمن نمایش همه رمز ارزها، ارزش بازار و حجم مبادلات آنها می‌توانید از مجموع توان پردازشی و الگوریتم‌های ماینینگ برای کوین‌های مختلف آگاه شوید. در بخش popular miners هم امکانی برای مقایسه انواع دستگاه‌های ایسیک و دستگاه‌های ماینر با کارت گرافیک فراهم شده و میزان انرژی و مطابقت آنها با الگوریتم‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. یکی دیگر از مزایای این استخر ماینینگ اپ اندرویدی آن است که باعث می‌شود توان پردازشی ماینرهای شما به صورت 24 ساعته قابل رویت باشد.

از استخر که بیرون بیاییم یکی دیگر از ملزومات نرم‌افزاری هر فارم یک سیستم مانیتورینگ است. سیستم‌های نظارت اطلاعات مفیدی را به صورت لحظه‌ای در اختیار صاحبان فارم ها قرار می‌دهند و باعث می‌شوند تا مدیریت بهتری داشته باشید. مثلا اطلاعاتی مثل درجه حرارت دستگاه‌ها، قطعی برق، قطعی اینترنت و … را روی نمایشگر تلفن همراه خودتان خواهید داشت به علاوه اینکه با استفاده از سیستم مانیتورینگ کارهایی مثل تغییر کوین در حال ماین به یک کوین دیگر و حتی خاموش کردن دستگاه را نیز می‌توانید انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…