صفحه اول پادکست ف مثل فارم – اپیزود ششم: امنیت فیزیکی و دیجیتالی

ف مثل فارم – اپیزود ششم: امنیت فیزیکی و دیجیتالی

۰
0
ف مثل فارم - اپیزود ششم: امنیت فیزیکی و دیجیتالی

امنیت یکی از شرایط اساسی برای هر محیط کاری است و از همین رو حتی یک رشته دانشگاهی با مهندسی بهداشت حرفه‌ای به آن اختصاص داده شده است. فارم های ماینینگ هم از این قاعده مستثنی نیستند و می‌توان امنیت در آنها را از دو منظر فیزیکی و دیجیتالی بررسی کرد.

شما سرمایه زیادی در قالب دستگاه‌های ایسیک و تجهیزات مرتبط را درون یک فارم گذاشته‌اید و اصلا دوست ندارید که گروهی از سارقین مسلح به فارم شما حمله کنند و تمام این تجهیزات را ببرند. این اتفاقی است که در کشورهای مختلفی رخ داده و همین اواخر بزرگترین سرقت از فارم ماینینگ در ایسلند روی داد.

حفاظت از جان پرسنل فارم نیز قابل چشم‌پوشی نیست. خیلی از فارم‌های ماینینگ در مناطقی خارج از شهرها قرار دارند و احتمال بروز حملات فیزیکی در این مناطق دور افتاده بیشتر است و این خطر مخصوصا آن دسته از پرسنل که شب‌ها در فارم می‌مانند را بیشتر تهدید می‌کند.

بنابراین وجود حداقل یک نفر به عنوان نگهبان در محوطه ورودی فارم‌ها ضروری است. این نگهبان باید مجوز حمل سلاح‌های گرم یا سرد را در اختیار داشته باشد تا بتواند در صورت حمله سارقین از جان و مال پرسنل و صاحبان فارم دفاع کند. در این بین وجود یک سگ نگهبان نیز می‌تواند خیلی موثر باشد.

همچنین دسترسی به برخی از سلاح‌های سرد برای پرسنل فارم ماینینگ می‌تواند در درگیری‌های احتمالی به آنها کمک کند. نصب دوربین‌های مدار بسته در دورن و پیرامون فارم، استفاده از درهای امنیتی و ضد سرقت در اتاق‌های مهم درون فارم و یا حتی استفاده از ابتکاراتی مثل نصب و حسگرهای حرکتی (GPS) بر روی ماینرها که در صورت امکان بتوان مکان آنها را ردیابی کرد از دیگر اقدامات امنیتی هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  وقتی رمز ارز شما سرقت می‌شود

اما روی دیگر امنیت فیزیکی نظارت بر متغیرهای محیطی درون فارم‌ها و داشتن آمادگی برای مقابله با آنها است. شرایط برودتی و حرارتی درون فارم و داخل دستگاه‌های ایسیک، اطلاع از نحوه عملکرد دستگاه‌های برقی، بررسی اتصالات سیم‌کشی از جمله مواردی هستند که پرسنل فارم باید به طور روزانه آنها را بررسی کنند و در صورت بروز اشکال سریعا برای عیب‌یابی اقدام نمایند.

اما در فضای اینترنت هم تهدید اصلی مثل همیشه هکرها هستند. هکرهایی که تلاش می‌کنند توان پردازشی فارم شما را در اختیار خودشان بگیرند یا هکرهایی که می‌خواهند به والت‌های شما نفوذ کنند و بیت کوین‌ ها یا آلت کوین‌ های ماین شده را سرقت کنند.

برای جلوگیری از حمله هکرها باید پیش‌نیازهای امنیتی را رعایت کنید و با رصد کردن اخبار حوزه رمز ارزها از جدیدترین سرقت‌های سایبری مطلع باشید، والت‌های نا امن را بشناسید و از استخرهای بد نام ماینینگ دوری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…