صفحه اول پادکست ف مثل فارم – اپیزود هفتم: سخت‌افزار

ف مثل فارم – اپیزود هفتم: سخت‌افزار

۰
0
ف مثل فارم - اپیزود هفتم: سخت‌افزار

همان طور که رستوران بدون غذا رستوران نمی‌شود و جنگل بدون درخت جنگل نمی‌شود و هزاران مثال دیگر شبیه به اینها، پس فارم ماینینگ هم نمی‌تواند بدون دستگاه‌های ماینر فعالیت کند. این دستگاه‌های تقریبا شبیه به کیس کامپیوتر که به برق و اینترنت وصل می‌شوند و عمکلردی شبیه همان طلایاب‌ها در عصر جویندگان طلا را دارند مهم‌ترین عنصر تشکیل دهنده یک فارم هستند.

امروزه بزرگترین و سرشناس‌ترین تولید کننده دستگاه‌های ایسیک شرکت بیت‌مین است. این شرکت با سود حاصل از فروش دستگاه‌ها فارم‌های بزرگی ساخته و با سود ماینینگ توانسته نخبگان جهان را به استخدام خودش در بیاورد. نتیجه تلاش این نخبگان ایسیک‌هایی است که هر چند ماه یکبار به بازار ماینینگ عرضه می‌شود.

 

اما برای خرید این دستگاه‌ها در ایران می‌توانید به شرکت‌های مختلفی مراجعه کنید که هر کدام شرایط و قیمت‌های خودشان را دارند. اینکه فکر کنید خودتان می‌توانید شخصا از چین دستگاه‌ها را سفارش بدهید و چند روز بعد آنها را در محل کارتان تحویل بگیرید چندان منطقی به نظر نمی‌رسد چون دشواری‌های این خرید بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنید.

ولی خب خوشبختانه به لطف اینترنت و شبکه‌های اجتماعی قبل از مراجعه به این شرکت‌ها برای خرید می‌توانید اطلاعات کاملی درباره ایسیک مورد نظر خودتان به دست بیاورید. سه عامل توان پردازشی، بهره‌وری و قیمت چراغ راه شما در این بررسی هستند.

توان پردازشی قابل قبول و سودآور در بازار ماینینگ اکنون در مقیاس تراهش است و هر چه مقدار تراهش دستگاهی که می‌خواهید بخرید بیشتر باشد یعنی شانس بیشتری در رقابت با سایر ماینرها خواهید داشت. اما بهره‌وری با میزان مصرف برق ماینرها ارتباط دارد و قاعدتا هر چه دستگاه ایسیک کم مصرف‌تر باشد، شما بهای کمتری برای برق پرداخت خواهید کرد و عامل قیت است که در نهایت باعث تفاوت بین سود ماینرهای ثروتمند و ماینرهای متوسط می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین بیشترین سقوط خود را از نوامبر 2018 تجربه کرد

بعد از بررسی زمان انتخاب فرا می‌رسد. پس اجازه بدهید چند دستگاه بیت‌مین که اکنون بیشتر در میان ایرانی‌ها محبوب هستند را معرفی کنیم. انت‌ماینر S9 که همزمان با اوج‌گیری حماسی قیمت بیت‌کوین در همه جهان معرفی شده بود، مورد توجه بسیاری از ایرانی‌ها قرار گرفت و همان موقع خیلی از فارم‌ها با همین دستگاه ساخته شدند.

اما جدیدترین محصول شرکت چینی که فعلا خوب در حال دلبری از ماینرها است انت‌ماینر S17 است که 2000 وات برق مصرف می‌کند و توان پردازشی شگفت‌انگیز 53 تراهش را به شما ارائه می‌دهد. قیمت این ایسیک در زمان نگارش متن 55 میلیون تومان بوده است.

اما هر کدام از این سه را انتخاب کنید تازه به مرحله اصلی که نصب و راه‌اندازی دستگا‌ه‌ها درون فارم ماینینگ است می‌رسید. در مورد آموزش نصب و راه‌اندازی اولیه دستگاه‌ها نکته‌ای خاص را نمی‌توان گفت و بهتر است از صدها ویدیویی آموزشی که در اینترنت هستند استفاده کنید. با تماشای این ویدیوها قطعا می‌توانید ایسیک‌ها را روشن کرده و شروع به ماینینگ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…