صفحه اول اخبار استفاده از فناوری بلاک چین در یکی از بنادر پر تردد اسپانیا

استفاده از فناوری بلاک چین در یکی از بنادر پر تردد اسپانیا

۰
0
استفاده از فناوری بلاک چین در یکی از بنادر پر تردد اسپانیا

نهاد نظارتی بندر شهر الجسیراس اسپانیا (Algeciras) قصد دارد با همکاری شرکت‌های IBM و Maersk از فناوری بلاک چین در صنعت حمل و نقل دریایی برای ثبت و تبادل اطلاعات محموله‌ها استفاده کند.

بر اساس این قرارداد، فرایندهای زنجیره تامین بندر الجسیراس با استفاده از پلتفرم Tradelens انجام می‌شود که تبادل اطلاعات و مستندسازی طرفین محموله‌ها را به شیوه‌ای امن و کارامد پیش می‌برد.

الجسیراس یکی از ۱۰ بندر شلوغ اروپا است و سالانه بالغ بر ۷۰ میلیون تن محموله از این بندر جابه‌جا می‌شود. براساس گزارش سایت اقتصاد بنادر، آمار ورود و خروج کانتینر در این بندر طی سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۴.۳ میلیون کانتینر بوده است.

استفاده از قابلیت‌های تکنولوژی بلاک چین در فرایندهای این بندر برای حمل کنندگان، شرکت‌های صادرات، شرکت‌های حمل و نقل دریایی و اپراتورهای تدارکات حمل و نقل ارزش آفرینی بالایی دارد.

به گزارش پرس اروپا، اعضای پلتفرم Tradelens تا پایان سال ۲۰۱۸ شامل بیش از ۱۰۰ شرکت و ۲۰ بندر تجاری است. Tradelens اعلام کرده تاکنون حمل دریایی ۲۳۰ میلیون محموله را ثبت کرده و به پردازش فرایندهای انتقال بیش از ۲۰ میلیون کانتینر کمک کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری بلاک‌چین به شیرینی کیک اسفنجی!

استفاده از فناوری بلاک چین در یکی از بنادر پر تردد اسپانیا

از اوایل سال ۲۰۱۸ بنادر پیشتاز در زمینه تجارت و حمل و نقل دریایی روی خوشی به تکنولوژی بلاک چین (Blockchain) نشان داده و در راستای بهبود کارامدی روندهایشان از آن استفاده می‌کنند. از نمونه‌های پیاده سازی تکنولوژی بلاک چین در صنعت حمل و نقل دریایی، استفاده بزرگ‌ترین بندر اروپا واقع در کشور هلند و شهر روتردام است. نهادهای مدیریتی این بندر، بانک هلندی ABN AMRO و یکی از زیرشاخه‌های سامسونگ در اقدامی مشترک تصمیم به آزمایش قابلیت‌های بلاک چین در بهبود روندهای کاری این بندر گرفتند.

طبق اطلاعیه رسمی بندر روتردام، آزمایش اولیه این پلتفرم در نخستین ماه سال ۲۰۱۹ صورت گرفته و نتایج آن در ماه فوریه اعلام می‌شود. همچنین طراحی این پلتفرم توسط شرکت BlockLab تأسیس شده توسط نهاد مدیریتی بندر روتردام صورت می‌گیرد.

cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

حرکت نئو به سمت اکوسیستم توکن‌ها

مهندسان بلاک‌چین نئو به ذینفعان این شبکه بلاک‌چین امکان می‌دهند تا بتوانند از قابلیت‌های ا…