صفحه اول اتریوم زنجیره بلوک اتریوم تمام آینده ما را تغییر خواهد داد

زنجیره بلوک اتریوم تمام آینده ما را تغییر خواهد داد

۰
0
زنجیره بلوک اتریوم تمام آینده ما را تغییر خواهد داد

توسعه اتریوم (Ethereum) بر بستر شبکه زنجیره بلوک شامل پروژه های خرد بسیاری می‌شود اما ناسیس از چتر حمایت اتریوم خارج شده و در قالب یک استارتآپ مستقل به حیات خود ادامه می‌دهد.

این استارتآپ پس از افتتاح رسمی‌در سه هفته پیش، از ماه آگوست به صورت آزمایشی راه اندازی می‌شود. مدیر ناسیس معتقد است که شرکت آن ها هنوز روابط بسیار گرمی‌با شرکت مطبوع خود یعنی کانسنسیس (ConsenSys) دارد اما آن ها حالا کسب و کار خودشان را دنبال می‌کنند.

ناسیس یک پلتفرم استفاده از خرد جمعی غیرمرکزی است که بر پایه اتریوم ساخته شده و توسعه دهندگان با استفاده از امکانات آن می‌توانند برای هر رویدادی یک بازار پیش بینی سهام درباره حالت های مختلف احتمال یک رویداد با استفاده ژتون های ناسیس اعلام کنند. همه این فرایند به ظاهر پیچیده با یک توییت ساده و خرید ژتون از حراج های دوره ای این استارتآپ قابل انجام است.

بعد از اینکه نتیجه نهایی یک رویداد توسط داوران یا عاملان نرم افزاری تأیید شد و به شبکه زنجیره بلوک ارسال شد، آن هایی که کمک بیشتری به پیش گویی نتیجه یک اتفاق کرده اند به ازامی‌سهامی‌که خریده اند مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

این مطلب را از دست ندهید:  اجرای آزمایشی زنجیره بلوک در حواله‌های بانکی قطر

پیش بینی های شما درست از آب درمی‌آیند

یکی از مزایای پیش بینی رویدادها در ناسیس که در سایر سیستم های مشابه رعایت نشده، توجه به اطلاعات کاربر نسبت به حوزه ای است که در آن قصد پیشبینی دارد. مثلاً در سایر سیستم ها فردی که هیج اطلاعاتی درباره فوتبال ندارد درباره مسابقات فینال اظهار نظر می‌کند و این باعث می‌شود که نتایج پیشبینی ها غلط باشد. اما ناسیس افراد را مجبور می‌کند تا رویدادهایی را پیشبینی کنند که از آن آگاهی دارند.

مزیت دیگر پلتفرم پیشبینی ناسیس امنیت و شفافیت آن است. بر اساس گفته های مت لیستون که مدیریت این استارتآپ را بر عهده دارد ذخیره سازی اطلاعات بازارهای پیشبینی بر روی بستر زنجیره  بلوک به کاربران اطمینان خاطر می‌دهد که دارایی های آن ها و بازارهای پیش بینی ناگهان ناپدید نمی‌شوند.

ناسیس با موفقیتی که در حراج ژتون های خویش به دست می‌آورد، اکنون یک گام به هدفش که ساختن کارآمدترین ابزار پیش بینی در جهان است نزدیک تر می‌شود. برای پیش بینی حاضرید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…