صفحه اول اخبار ضرب‌الاجل اردوغان به دولت برای ایجاد لیر دیجیتال تا 2020

ضرب‌الاجل اردوغان به دولت برای ایجاد لیر دیجیتال تا 2020

۰
0
ضرب‌الاجل اردوغان به دولت برای ایجاد لیر دیجیتال تا 2020

رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد دولت باید آزمایش ارز دیجیتال ملی بانک مرکزی را در سال 2020 به پایان برساند. به گزارش کوین‌تلگراف قرار است لیر دیجیتال، مبتنی بر بلاک چین ملی این کشور توسط بانک مرکزی ترکیه مطابق با برنامه سالانه ریاست‌جمهوری ایجاد شود.

لزوم پایان آزمایش پرداخت با لیر دیجیتال تا پایان 2020

براساس برنامه ریاست‌جمهوری که در تاریخ سوم نوامبر منتشر شد و سندی که توسط Resmi Gazete نشریه رسمی ملی ترکیه منتشر شد، نخستین آزمایش‌های لیر دیجیتال باید اجرایی و تا پایان سال 2020 به اتمام برسد.

در این آزمایش‌ها دولت در نظر دارد تا یک پلتفرم نرم‌افزاری برای پرداخت‌های سریع بر پایه لیر دیجیتال توسعه دهد. در کنار بانک مرکزی، این پروژه همچنین شامل آژانس ملی نوآوری فناوری، شورای تحقیقات فناوری و علمی ترکیه که با عنوان TUBITAK نیز شناخته می‌شود، حضور دارند.

راه‌اندازی لیر دیجیتال بخشی از هدف این کشور برای ارتقای اقتصاد داخلی آن است. در این سند آمده است: «هدف اصلی، توسعه یک بخش مالی با ساختار نهادی قدرتمند است که بتواند به نیازهای تامین مالی برای بخش واقعی با هزینه کم بپردازد و ابزار مختلف سرمایه‌گذاری به تعداد بیشتر سرمایه‌گذاران از طریق موسسات قابل اطمینان ارائه دهد و همچنین از اهداف استانبول برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی جذاب سرمایه‌گذاری حمایت کند.»

این مطلب را از دست ندهید:  استفاده غول صنعت تلفن همراه اتریش از رمز ارز

افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در ترکیه

گنجاندن لیر دیجیتال در برنامه سالانه ریاست‌جمهوری ترکیه در پی برنامه‌های پیشین که توسط اردوغان مطرح شده قابل توجه است. افزون بر ارز دیجیتال بانک مرکزی، دولت علاقه‌مند به اجرای فناوری بلاک چین در صنعت حمل و نقل و گمرک، همچنین خدمات عمومی و اجرایی است.

در ماه سپتامبر، دولت ترکیه برنامه‌های خود را برای ایجاد زیرساخت‌های بلاک چین ملی در راستای توسعه فناوری دفترکل توزیع شده در بخش مدیریت عمومی اعلام کرد.

گفتنی است؛ چانپنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بزرگ بایننس یکی از سخنرنان اجلاس بازارهای سرمایه‌گذاری ترکیه 2019 خواهد بود که در روزهای 19 و 20 نوامبر در استانبول برگزار می‌شود.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…