صفحه اول ایاس ایاس اصلاً بلاک چین ندارد، فقط یک پایگاه‌داده توزیع‌شده است!

ایاس اصلاً بلاک چین ندارد، فقط یک پایگاه‌داده توزیع‌شده است!

۱
0
ایاس اصلاً بلاک چین ندارد، فقط یک پایگاه‌داده توزیع‌شده است!

یک شرکت تحقیقاتی اعلام کرد رمز ارز  ایاس صرفاً از یک پایگاه داده توزیع شده استفاده می‌کند که آن را به جای بلاک چین (Blockchain) جا زده است.

شرکت Whiteblock که در مورد بلاک چین های مختلف مطالعه می‌کند اخیراً از نتایج یکی از پژوهش هایش درباره ایاس (EOS) رونمایی کرده که می‌تواند به یک کابوس وحشتناک برای اعضای جامعه این رمز ارز  تبدیل شود.

در این گزارش پژوهشی که با عنوان ایاس: یک تحلیل اقتصادی و کارکردی منتشرشده، زوایای مختلف پروتکل ایاس زیر ذره بین قرارگرفته است.

در بخش یافته ها به این نکته اشاره شده که شبکه این رمز ارز  از اختلالات امنیتی و کارکردی جدی رنج می‌برد و این برخلاف چیزی است که مدیران آن ادعا می‌کنند.

خبرهای عجیب اما جدی از ایاس

تیم پژوهشی شرکت Whiteblock معتقدند پروتکل این رمز ارز  در بخش امنیتی هم مشکلات زیادی دارد که باعث می‌شود خیلی از کاربردهای ادعایی این رمز ارز  زیر سؤال قرار بگیرد.

مثلاً ادعای از بین بردن اتریوم و تبدیل شدن به پلتفرم شماره یک برای توسعه اپلیکیشن های بلاک چینی با این وضعیت چندان واقعی به نظر نمی‌رسد.

همچنین بررسی میزان تراکنش های قابل پردازش توسط ایاس از دو ماه پیش که رسماً معرفی شده تا امروز به علاوه بررسی عملکرد شبکه ایاس در شرایط غیرعادی و مقاومت آن در برابر خطا نشان می‌دهد که ادعاهای مدیران ایاس چندان مطابق با واقعیت نیستند.

این مطلب را از دست ندهید:  حدس می‌زنید پنج سال دیگر قیمت بیت کوین چقدر باشد؟

 

در نشست خبری این شرکت پژوهشی جزییات بیشتری از نتایج این پژوهش اعلام شده است.

ایاس مبتنی بر بلاک چین نیست، ایاس فقط یک سیستم یکپارچه از مدیریت پایگاه داده است که در آن تراکنش ها به صورت رمزنگاری شده تأیید نشده اند. هیچ مکانیسم مسئولیت پذیری در هنگام ساخت بلوک ها در ایاس وجود ندارد.

بر اساس استناد به سایر بخش های گزارش Whiteblock بازده شبکه این رمز ارز  یعنی تعداد پردازش تراکنش ها در محیط واقعی بسیار کمتر از چیزی است که توسط تیم بازاریابی این رمز ارز  اعلام شده است.

مشکل دیگر شبکه ایاس همان طور که قبلاً هم گفته شد مسئله شکست پی درپی اجماع و تحمل خطای بیزانسی است.

علاوه بر این ها این رمز ارز  از همان روزهای آغاز فعالیت در ماه می‌درگیر بحث با اعضای فعال در شبکه اش بوده است.

همچنین جفری ورنیک از سرمایه گذاران اولیه در رمز ارز ها به شدت از ایاس انتقاد کرده و آن را مصداق عینی حرکت به سمت قهقرا در تاریخ بلاک چین دانسته است.

همه این ها باعث شده تا در نهایت از گزارش شرکت Whiteblock این طور استنباط شود که بنیاد ایاس بر پایه یک مدل فریبکارانه ساخته شده که واقعاً غیرمتمرکز نیست.

CCN

یک نظر

 1. Avatar

  ketab

  2018/11/13 در 06:20

  بلاک چین از نظر کاربرد هیچ وقت سریع نخواهد بود و سیستم پرداخت کنونی بهتره
  متاسفانه به خاطر تبلیغات همه میخوان یه سیستم اینجوری راه بندازن تا کوین بفروشن که از دید من کلاهبرداریه محضه
  هرجا ico دیدید فرار کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…