صفحه اول اخبار ماینینگ برای هیچ!

ماینینگ برای هیچ!

۰
0
ماینینگ برای هیچ!

گزارش جدید موسسه دیار با موضوع ماینینگ نشان می‌دهد ماینرها در سال 2018 با ماین کردن بلوک‌های بدون تراکنش، در شبکه‌های بلاک چین با الگوریتم اثبات کار توانسته‌اند 335 میلیون دلار به دست بیاورند.

پژوهشگران موسسه پژوهشی دیار (Diar) که اغلب گزارش‌های پژوهشی در حوزه رمز ارز و بلاک چین منتشر می‌کند، در این گزارش ادعا می‌کنند که سال گذشته استخرهای ماینینگ با ماین کردن همین بلوک‌های خالی 335 میلیون دلار کسب کرده‌اند.

یکی از روش‌های اضافه کردن بلوک خالی به شبکه‌های بلاک چین که در بعضی از استخرهای ماینینگ به کار گرفته شده ماینینگ جاسوسی (Spy mining) نام دارد.

در این روش اعضای استخر A به شکل نفوذی در سایر استخرها ثبت نام می‌کنند و تلاش می‌کنند تا رشته درهم (Hash) یک بلوک که حاصل تلاش دستگاه‌های ماینر در استخر B است را به دست بیاورند.

استخر B تصور می‌کند که با اضافه شدن اعضای جدید توان پردازشی خود را افزایش می‌دهد اما در واقع این اعضای جدید جاسوس‌هایی هستند که صرفاً برای سرقت رشته درهم به استخر جدید آمده‌اند.

این مطلب را از دست ندهید:  حرف راست را از فناوری زنجیره‌بلوک بشنوید: یک پلتفرم محتوایی جدید

با داشتن این رشته درهم ماینرها می‌توانند بلوک‌های خالی از تراکنش را به یک شبکه بلاک چین اضافه کنند و با ماین کردن آن کسب درآمد کنند.

این مدل از ماینینگ هنوز یکی از شیوه‌های رایجی است که توسط استخرها برای افزایش سود استفاده می‌شود با این حال روند آن در چند سال اخیر نزولی بوده است.

Cryptovest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…