صفحه اول اخبار ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی مبتنی بر فناوری دفاتر کل توزیع شده و بلاک چین

ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی مبتنی بر فناوری دفاتر کل توزیع شده و بلاک چین

۰
0
ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی مبتنی بر فناوری دفاتر کل توزیع شده و بلاک چین

شرکت واین انرژی اتریش از ایستگاه‌های شارژ جدیدی رونمایی کرده که مبتنی بر فناوری دفاتر کل توزیع شده و بلاک چین هستند و از قابلیت‌های این فناوری بهره می‌برند.شرکت Riddle & Code که در توسعه محصولات مبتنی بر بلاک چین فعالیت می‌کند در این پروژه شرکت اتریشی را همراهی کرده است.

قابلیت اصلی این ایستگاه‌های جدید ویژگی هویت سنجی خودکار خودروها و صاحبان آنها است. به عبارت دیگر برای دستگاه‌های شارژر از رابط‌های کاربری استفاده شده که می‌توانند بخش‌های مختلفی از زنجیره تأمین خودروهای برقی را با استفاده از داده‌های موجود در یک ساختار غیرمتمرکز به همدیگر متصل نمایند.

فعلاً در فاز آزمایشی این ایستگاه‌ها می‌توانند امکان دریافت و تسویه آنی بهای شارژ را داشته باشند. اگر فاز آزمایشی موفقیت آمیز باشد دستگاه‌ها از سه ماهه چهارم سال 2019 در مقیاس انبوه در خدمت رانندگان قرار می‌گیرند.

در سال 2017 هم یک شرکت دیگر در آلمان با توسعه یک توکن بر روی بلاک‌چین اتریوم برخی از ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی را متحول کرده بود.

این مطلب را از دست ندهید:  گسترش استفاده از پلتفرم‌های ویدئویی مبتنی بر بلاک‌چین در پی سانسور اطلاعات

در آن پروژه بلاک‌چینی هم پرداخت خودرو محور به جای پرداخت انسان محور در اولویت بود و برای رسیدن به این هدف از قراردادهای هوشمند استفاده شده بود.

به هر روی شرکت‌های تأمین کننده انرژی از زمان افزایش محبوبیت فناوری بلاک‌چین برای صنایع مختلف، به آن تمایل نشان داده‌اند.

https://cointelegraph.com/news/largest-austrian-energy-provider-debuts-dlt-based-e-car-charger

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…