صفحه اول رمز ارز الکترونیوم امکان استخراج با تلفن همراه را در ترکیه فعال می‌کند

الکترونیوم امکان استخراج با تلفن همراه را در ترکیه فعال می‌کند

۰
0
الکترونیوم امکان استخراج با تلفن همراه را در ترکیه فعال می‌کند

ویژگی جدید پلتفرم الکترونیوم می‌تواند افق جدیدی در ترکیه ایجاد کند، جایی که تورم و تحریم علاقه به رمز ارزها را زیاد کرده است.
الکترونیوم، استارتاپی که کاربران می‌توانند توکن آن را در تلفن همراهشان استخراج کنند، در حال راه‌اندازی یک سرویس جدید در ترکیه است، کشوری که با توجه به تورم و پذیرش 20 درصدی رمز ارز توسط مردم آن، در رتبه یک پذیرندگان رمز ارز در جهان قرار دارد.

«ریچارد الز» مدیرعامل این استارتاپ گفت، این پلتفرم مستقر در انگلستان با هر سه اپراتور مخابراتی انگلیس قرارداد امضا کرده است تا کاربران بتوانند بخشی از هزینه‌ها را با رمز ارزهای خود بپردازند.

این سرویس که ماه گذشته در ترکیه راه‌اندازی شد، در آفریقای جنوبی و برزیل نیز در دسترس است. استارتاپ الکترونیوم از تلفن همراه برای مقابله با نگرش‌های منفی که مانع رواج رمز ارزها می‌شود، استفاده می‌کند.

تحقیقات این استارتاپ نشان می‌دهد، بیش از 25 میلیون نفر در ترکیه به سرویس‌های بانکی دسترسی ندارند که این منطقه را برای سرویس‌دهی الکترونیوم مناسب می‌کند.

در چند هفته آینده، این استارتاپ همچنین یک پلتفرم جدید ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند مهارت‌های دیجیتالی را با استفاده از الکترونیوم و بدون کارمزد یاد بگیرند، به اشتراک بگذارند و کسب درآمد کنند.

الز اضافه کرد پلتفرم جدید «AnyTasks» امکان پرداخت با روش‌های سنتی مانند کارت‌های اعتباری را فراهم می‌کند و سپس ارسال وجه در الکترونیوم اتفاق می‌افتد، بنابراین شخصی که به سرویس‌های بانکی دسترسی ندارد هم می‌تواند مهارت‌های دیجیتالی خود را بفروشد. 6/3 میلیون پناهنده در ترکیه نیز می‌توانند از مزایای این پلتفرم بهره‌مند شوند که استفاده از آن برای کشورهای در حال توسعه رایگان است.

این مطلب را از دست ندهید:  لزوم تطابق رمز ارز ها در آمریکا با قوانین این کشور

الز خاطرنشان کرد، تقاضای زیادی به ویژه از جانب پناهجویان برای چیزهای ارزشمندی که به آسانی قابل انتقال، حمل‌ونقل و ذخیره کردن هستند، وجود دارد. این استارتاپ با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد یک پلتفرم مکمل نیز با نام Task School که شامل مهارت‌های آموزشی است که بتوان در تلفن همراه انجام داد، راه‌اندازی کرده است.

الز معتقد است استفاده از رمز ارزها با هدف کسب مهارت، یک تأثیر بزرگ است به ویژه که می‌تواند از راه دور انجام شود.

البته تنها پناهجویان نیستند که می‌توانند از مزایای سرویس جدید بهره ببرند. استفاده از رمز ارزها در ترکیه روبه گسترش است و تمایلات نسبت به آن در بیشترین میزان قرار دارد. آمارها یک همبستگی قابل توجه میان استفاده از رمز ارزها و کشورهایی که مردم آن‌ها با مشکلات اقتصادی مانند تورم و کاهش شدید ارزش نرخ ارز مواجه هستند را نشان می‌دهد. ونزوئلا یکی از نمونه‌های بارز آن است.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…