صفحه اول اتریوم صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان به اتریوم مجهز شدند

صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان به اتریوم مجهز شدند

۰
0
صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان به اتریوم مجهز شدند

یکی از زیرمجموعه های RWE که یکی از شرکت های معظم تولید انرژی در آلمان است با استفاده از قابلیت های زنجیره بلوک اتریوم صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان را متحول کرده است.

بنابر گفته های مدیرارشد مرکز فناوری ایناگی (Innogy) که مسئولیت اجرای این پروژه را برعهده داشته است پرداخت های مالی در این ایستگاه ها از طریق رمزارز crypto_euro انجام  می‌شود و با توجه به گستردگی شبکه اتریوم به زودی شاهد راه اندازی این ایستگاه ها در سراسر اتحادیه اروپا خواهیم بود.

زنجیره بلوک پلتفر می‌برای اینترنت اشیا در صنعت خودرو

یکی از ساکنان آلمان که خودروی BMW برقی خودش را با استفاده از یکی از همین ایستگاه ها شارژ کرده این تجربه را دلپذیر و درعین حال هیجان انگیز توصیف کرده است. او همچنین معتقد است که ایستگاه های شارژ خودرو برقی که در آن ها از فناوری زنجیره بلوک (Blockchain) استفاده شده  می‌توانند خیلی راحت مثل سایر ایستگاه ها کار کنند به علاوه توانمندسازی این ایستگاه ها با اتریوم گام دیگری به سمت اینترنت اشیا است.

این پروژه که در طول یک سال گذشته در دست توسعه بوده از طریق وایرلس به برنامه ای به نام share&charge متصل  می‌شود و اطلاعاتی که کاربر بر روی ایستگاه شارژ مشاهده  می‌کند همان قیمت معادل یورو است اما در پشت صحنه این یوروها به crypto_euro تبدیل  می‌شوند و در بستر اتریوم مورداستفاده قرار  می‌گیرند.

اما با توجه به اینکه ایده اصلی در طراحی این ایستگاه پرداخت خودرو محور به جای پرداخت انسان محور بوده امکان استفاده از پول واقعی در هاله ای از ابهام قرار دارد. اگرچه جزئیات دقیق این ابتکار افشا نشده اما در بهترین حالت مجهز کردن خودروها به فناوری زنجیره بلوک، در نظر گرفتن یک قرارداد هوشمند برای خودرو، اتصال به اینترنت وایرلس و درنهایت نوشتن چند خط کد که به خودرو دستور  می‌دهد خودش مبلغ شارژ را پرداخت کند امکان حذف انسان از فرایند پرداخت را افزایش  می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  وقتی رمز ارز شما سرقت می‌شود

وجود این امکان شاید برای خودروهای تک سرنشین فعلی چندان کاربردی به نظر نرسد اما در صنعت خودروهای بدون راننده قطعاً حرف های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.

سفر به آینده با خودروهای مجهز به فناوری زنجیره بلوک

ایلان ماسک نیز که این روزها با طرح های انقلابی اش برای آینده بشریت سروصدای زیادی به پا کرده، درزمینهٔ ایده خودروهای بدون راننده بر این باور است که آن ها قابلیت تبدیل شدن به یک کسب وکار خودکار رادارند. اگرچه ماسک فعلاً بیشتر به فتح مریخ فکر  می‌کند! اما دیر یا زود تسلا یا سایر خودروهای برقی مجهز به زنجیره بلوک با امکان برقراری ارتباط اینترنتی با ایستگاه های شارژ وارد بازار خواهند شد.

همه آنچه گفته شد به این معنی است که اتریوم هرروز بیشتر از گذشته خودش را در دنیای واقعی به نمایش  می‌گذارد و زنجیره بلوک (Blockchain) با دورنمایی شبیه به خودرویی که خودش پول شارژش را پرداخت  می‌کند در فکر افزایش بهره وری و کار آیی و البته کاهش هزینه ها است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…