صفحه اول زنجیره بلوک دریافت رمز ارز پشت فرمان خودرو!

دریافت رمز ارز پشت فرمان خودرو!

۰
0
دریافت رمز ارز پشت فرمان خودرو!

یک شرکت تأمین‌کننده لوازم خودرو از طرح جدیدی رونمایی کرده که رانندگان و صاحبان خودروها می‌توانند در ازای اشتراک‌گذاری داده‌ها رمز ارز پاداش بگیرند.

با افزایش معنی‌دار حسگرها در درون خودروها و ایجاد شبکه‌های اینترنت اشیا، این روزها رانندگان بیشتر از هر زمان دیگری داده تولید می‌کنند. تفاوتی ندارد که این داده‌ها مربوط به پرداخت عوارض باشد یا انتخاب مسیر، نکته مهم این است که استفاده از این داده‌ها به شرکت‌های خودروسازی کمک می‌کند تا خدمات بهتری را در اختیار رانندگان و مسافران قرار دهند.

شرکت Continental برنامه جدیدی به نام Earn As You Drive را توسعه داده که در آن با استفاده از ساختار بلاک‌چین صاحبان خودرو می‌توانند از داده‌های تولید شده در هنگام رانندگی کسب درآمد کنند.

در این پروژه که شرکت هیولت پاکارد (HP) و پلتفرم Crossbar هم در آن همکاری داشته‌اند داده‌های مربوط به پارک کردن خودروها از طریق سنسورها جمع‌آوری شده و سپس برای یک تولید کننده خودرو و بعد برای یک شرکت ارائه دهنده خدمات پارکینگ ارسال می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  اولین تراکنش موفق HSBC در یک پلتفرم بلاک چین

اما قلب این پروژه پلتفرم کسب درآمد از داده شرکت Continental است. مدیریت این داده‌ها علاوه بر ایجاد درآمد برای صاحبان خودرو و رانندگان آن‌ها باعث افزایش اعتماد و امنیت در فضای رانندگی هم می‌شوند.

 

خودرو جگوار برانید، رمز ارز آیوتا بگیرید

شرکت خودروسازی جگوار هم چند ماه پیش در یک طرح نسبتاً مشابه همکاری با بنیاد آیوتا شروع کرد.دارندگان خودرو جگوار لندروور (Land Rover) می‌توانند در ازای اشتراک‌گذاری داده‌های مربوط به مصرف انرژی در خودرو رمز ارز آیوتا دریافت کنند.

مدل‌های کسب درآمد بر پایه اشتراک‌گذاری داده‌ها هر روز در حال ظهور هستند. با استفاده از ساختار بلاک چین می‌توان صحت داده‌های جمع‌آوری شده و عدم دست‌کاری از آن‌ها را تا حد زیادی تضمین کرد.

همین نکته باعث شده تا علاوه بر خودروهای الکتریکی، خانه‌های هوشمند، گجت‌های پوشیدنی و … نیز به منابع درآمدی جدید تبدیل شوند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…