صفحه اول اخبار برنامه دولت هلند برای توسعه بلاک چین ملی چیست؟

برنامه دولت هلند برای توسعه بلاک چین ملی چیست؟

۰
0
برنامه دولت هلند برای توسعه بلاک چین ملی چیست؟

دولت هلند با هدف ایجاد و توسعه شبکه بلاک چین ملی یک کار گروه مطالعاتی با اهداف بررسی این فناوری، مسائل حقوقی، تاثیرات اقتصادی و جنبه های اخلاقی تشکیل می‌دهد.

برنامه این کارگروه از بخش های مختلفی تشکیل شده که در نهایت سه حوزه کلی را هدف قرار می‌دهد که برای ایجاد شبکه بلاک چینی در سطح ملی مورد نیاز هستند.

بخش اول اعتماد است. افراد باید بتوانند به بلاک چین ملی اعتماد داشته باشند چون قرار است بستری باشد که جایگزین موسسات دولتی و حتی افراد حقیقی می‌شود.

از همین رو امنیت اطلاعات قرار گرفته بر روی بلاک چین و اطمینان از صحت عملکرد قراردادهای هوشمند بسیار مهم است.

دغدغه دوم دولت هلند که برای اجرای بلاک چین ملی آن را در نظر گرفته است وجود برآوردهای دقیق از هزینه های مصرف انرژی، بحث های انعطاف پذیری و مقابله با حمله های سایبری است.

در انتهای این برنامه به حاکمیت بلاک چین بر حسب مدیریت تکامل و ظهور زیرساخت ها و خدمات بلاک چینی توجه شده است. در این حیطه مسائلی مثل مدیریت هویت و حفظ محرمانگی بیشترین اولویت را دارند.

این مطلب را از دست ندهید:  حدس می‌زنید پنج سال دیگر قیمت بیت کوین چقدر باشد؟

به هر روی فناوری بلاک چین در مرحله رویارویی با دولت ها قرار گرفته است همان طور که نماینده پارلمان انگلیس دو ماه پیش همین رویارویی را به عنوان پرسش مطرح کرد و امروز دولتمردان چینی از  ارائه استانداردهایی برای ساخت بلاک چین ملی صحبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…