استارتآپ لاتویایی معرفی کرد: پلتفرمی برای مدیریت ارثیه رمزارزی

  • توسط IrBlockchain
  • ۴ ماه قبل
  • ۰
مدیریت بیت‌کوین‌ها و اتریوم‌ها بعد از مرگ افراد و شناسایی ارثیه و وارث آنها

یکی از مسائل حقوقی که تاکنون چندان راهکار مشخصی برای آن ارائه نشده وضعیت ارثیه و دارایی رمزارزی افراد پس از مرگ آن‌هاست.

با توجه به همین معضل یک استارتآپ لاتویایی پلتفرمی با عنوان Digipulse ارائه کرده است.
این ایده اصلاً از جایی آمده که هم‌بنیانگذار این استارتآپ هنگام یک سفر تجاری بیمار شد و بعد به این فکر کرد اگر بیماری‌اش منجر به مرگ شود چه بلایی بر سر دارایی رمزارزی او می‌آید!؟
موسسان این استارتآپ با بررسی اکوسیستم رمزارزها و زنجیره‌بلوک متوجه شدند چنین ابزاری وجود ندارد در حالی که جای خالی آن به‌شدت احساس می‌شود.
پلتفرم Digipulse از یک مخزن زنجیره‌بلوکی استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات مربوط به کوین‌ها و توکن‌هایی که دارند را بر روی آن ثبت کنند.
همچنین این پلتفرم قابلیت رصد تراکنش‌های ورودی و خروجی به کیف پول الکترونیکی افراد را دارد. بنابراین اگر برای یک دوره زمانی نسبتاً طولانی هیچ تراکنشی از یک کیف پول الکترونیکی انجام نشود، پلتفرم به‌صورت خودکار یک پیغام الکترونیکی برای اقوام یا دوستانی که توسط صاحب کیف پول تعیین‌شده‌اند می‌فرستد. در این پیام جزییات دسترسی به اطلاعاتی که قبلاً آن مرحوم! بر روی شبکه بلاک‌چین ثبت کرده فراهم می‌شود.
بر اساس نظر هم‌بنیانگذار DigiPulse مدل کسب‌وکار این پلتفرم فراتر از مدیریت ارثیه رمزارزی است و می‌تواند در شرایط اضطراری دیگری نیز فعال شود.
مثلاً با استفاده از این پلتفرم می‌توان کلید خصوصی، رمز عبورها و سایر اسناد مربوط به علی که دیگر امکان ارسال و دریافت تراکنش‌ها را ندارد را به رضا که به‌عنوان وارث علی در شبکه بلاک‌چین معرفی‌شده ارسال کرد.
فرایند جمع‌آوری سرمایه از طریق ICO برای این پلتفرم زنجیره‌بلوکی سال گذشته اجرا شد و اکنون هم نسخه موبایلی و هم مدل تحت وب آن قابل‌دسترس هستند.
مدیر توسعه تجاری DigiPulse معقتد است روند مدیریت حساب‌های مرده اکنون در بین غول‌های اینترنت مثل گوگل، توییتر و فیسبوک محبوب شده است. اما پلتفرم DigiPulse با ساختار غیرمتمرکز این امکان را فراهم می‌کند تا همه بتوانند از این خدمات به شکل یکپارچه و در همه سرویس‌ها استفاده کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
چین از فناوری بلاکچین (زنجیره‌بلوک) برای رهگیری اصالت و کیفیت برنج استفاده می‌کند
فناوری زنجیره‌بلوک از شالیزارهای برنج تا حجره بازار!

شرکت تابعه علی‌بابا، غول تجارت الکترونیک چین، از قابلیت فناوری بلاک‌چین برای رهگیری کیفیت و اصالت برنج استفاده می‌کند. شرکت...

Close