صفحه اول اخبار استارتآپ لاتویایی معرفی کرد: پلتفرمی برای مدیریت ارثیه رمز ارزی

استارتآپ لاتویایی معرفی کرد: پلتفرمی برای مدیریت ارثیه رمز ارزی

۰
0
استارتآپ لاتویایی معرفی کرد: پلتفرمی برای مدیریت ارثیه رمز ارزی

یکی از مسائل حقوقی که تاکنون چندان راهکار مشخصی برای آن ارائه نشده وضعیت ارثیه و دارایی رمز ارز ی افراد پس از مرگ آن هاست.

با توجه به همین معضل یک استارتآپ لاتویایی پلتفرمی‌با عنوان Digipulse ارائه کرده است.

این ایده اصلاً از جایی آمده که هم بنیانگذار این استارتآپ هنگام یک سفر تجاری بیمار شد و بعد به این فکر کرد اگر بیماری اش منجر به مرگ شود چه بلایی بر سر دارایی رمز ارز ی او می‌آید!؟

موسسان این استارتآپ با بررسی اکوسیستم رمز ارز ها و بلاک چین متوجه شدند چنین ابزاری وجود ندارد در حالی که جای خالی آن به شدت احساس می‌شود.

پلتفرم Digipulse از یک مخزن بلاک چینی استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات مربوط به کوین ها و توکن هایی که دارند را بر روی آن ثبت کنند.

همچنین این پلتفرم قابلیت رصد تراکنش های ورودی و خروجی به کیف پول الکترونیکی افراد را دارد. بنابراین اگر برای یک دوره زمانی نسبتاً طولانی هیچ تراکنشی از یک کیف پول الکترونیکی انجام نشود، پلتفرم به صورت خودکار یک پیغام الکترونیکی برای اقوام یا دوستانی که توسط صاحب کیف پول تعیین شده اند می‌فرستد. در این پیام جزییات دسترسی به اطلاعاتی که قبلاً آن مرحوم! بر روی شبکه بلاک چین ثبت کرده فراهم می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  افزایش قیمت اتریوم، ریپل و لایت‌کوین همزمان با افزوده‌شده به ترمینال بلومبرگ

بر اساس نظر هم بنیانگذار DigiPulse مدل کسب وکار این پلتفرم فراتر از مدیریت ارثیه رمز ارز ی است و می‌تواند در شرایط اضطراری دیگری نیز فعال شود.

مثلاً با استفاده از این پلتفرم می‌توان کلید خصوصی، رمز عبورها و سایر اسناد مربوط به علی که دیگر امکان ارسال و دریافت تراکنش ها را ندارد را به رضا که به عنوان وارث علی در شبکه بلاک چین معرفی شده ارسال کرد.

فرایند جمع آوری سرمایه از طریق ICO برای این پلتفرم بلاک چینی سال گذشته اجرا شد و اکنون هم نسخه موبایلی و هم مدل تحت وب آن قابل دسترس هستند.

مدیر توسعه تجاری DigiPulse معقتد است روند مدیریت حساب های مرده اکنون در بین غول های اینترنت مثل گوگل، توییتر و فیسبوک محبوب شده است. اما پلتفرم DigiPulse با ساختار غیرمتمرکز این امکان را فراهم می‌کند تا همه بتوانند از این خدمات به شکل یکپارچه و در همه سرویس ها استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…