صفحه اول اخبار استفاده از فناوری بلاک چین در انتخابات شهرداری دنور آمریکا

استفاده از فناوری بلاک چین در انتخابات شهرداری دنور آمریکا

۰
0
استفاده از فناوری بلاک چین در انتخابات شهرداری دنور آمریکا

شهر دنور در ایالت کلرادو آمریکا منتظر انتخاب شهردار جدید است و مردم می‌توانند با اپلیکیشن موبایل مبتنی بر بلاک چین رأی بدهند.در نشست خبری مسئولان برگزاری انتخابات، اعلام شده که رأی گیری توسط یک اپلیکیشن موبایل مبتنی بر فناوری بلاک چین در فاز آزمایشی و برای آمریکایی‌هایی که در کشور دیگری هستند، پرسنل فعال ارتش و برخی از شهروندان دیگر فعال خواهد شد.

پلتفرم Tusk Philanthropies مسئول توسعه این اپلیکیشن است و همان طور که گفته شده هدف اصلی امکان اعطای حق رأی دهی به افرادی است که به هر دلیل نمی‌توانند در شهر دنور به صندوق‌های رأی مراجعه کنند.

علاوه بر پلتفرم مذکور، استارتاپ Voatz و مرکز ملی امنیت سایبری هم در اجرای آزمایشی این مدل جدید از انتخابات شرکت دارند.

گفتنی است استارتاپ Voatz قبلاً در یک رأی گیری در ویرجینیای آمریکا مورد استفاده قرار گرفته و علی رغم اینکه هیچ گونه تقلبی در این رأی گیری مشاهده نشده اما کارشناسان امنیت سایبری معتقدند راهکار این استارتاپ از ایمنی کافی برخوردار نیست.

با این همه در وب سایت استارتاپ Voatz آمده که تاکنون بیش از سی انتخابات مختلف با محصولات آنها انجام شده و در ضمن توانسته‌اند با احزاب سیاسی بزرگی همکاری کنند.

چگونه یک شهردار با بلاک چین انتخاب می‌شود؟

این مطلب را از دست ندهید:  استلار به تمرکزگرایی متهم شد

بر اساس نشست خبری که در شهر دنور برگزار شده شرط اول برای رأی دهندگان احراز شرایط قانونی است.

اگر رأی دهنده شرایط را لازم داشته باشد اما در روز انتخابات غایب باشد یا نتواند به صندوق‌های رأی مراجعه کند (مثل سربازان یا مسافران) لازم است تا برای برگه رأی مخصوص درخواست دهد.

بعد از مراحل تأیید هویت امکان رأی دادن از طریق اپلیکیشن Voatz که از یک زیرساخت بلاک چینی بهره می‌برد مهیا می‌شود.

از طریق این راهکار نیازی به عملیاتی مثل پرینت و اسکن مدارک نیز نیست و همه کارها از طریق تلفن همراه افراد انجام خواهد شد.

مدیرعامل مرکز ملی امنیت سایبری در این باره می‌گوید: «کاربرد فناوری بلاک چین در سیستم الکترال آمریکا شفافیت و دقت در انتخابات را افزایش می‌دهد. این چندمین انتخاباتی است که در آن به صورت آزمایشی از فناوری بلاک چین استفاده می‌شود و این امید وجود دارد تا از خلال این آزمون و خطا، در نهایت روزی مردم آمریکا به صورت واقعی و در مقیاس وسیع با استفاده از بلاک چین رأی بدهند.»

در سال گذشته میلادی کشورهایی مثل تایلند، ژاپن، روسیه و سوییس هم پروژه‌های کوچکی برای برگزاری انتخابات مبتنی بر بلاک چین اجرا کرده‌اند.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…