صفحه اول اخبار خوره‌های فیلم و سینما رمز ارز پاداش می‌گیرند!

خوره‌های فیلم و سینما رمز ارز پاداش می‌گیرند!

۰
0
خوره‌های فیلم و سینما رمز ارز پاداش می‌گیرند!

یک شرکت استرالیایی توزیع کننده فیلم، رمز ارزی را توسعه داده که به عنوان پاداش به تبلیغ کنندگان فیلم ها تعلق می‌گیرد.

شرکت Demand Film از توسعه رمز ارز ی به نام Screencreds خبر داده است که وظیفه آن در وهله اول افزایش فروش شرکت و سپس اجرای برنامه های تشویقی و طرح های وفاداری برای مشتریان است.

ما پول می‌دهیم شما فیلم ها را ببینید!

این شرکت در کنار توزیع، سازمان دهی سالن های نمایش برای فیلم ها بر اساس تقاضا را بر عهده دارد و استفاده از یک راهکار مبتنی بر رمز ارز ها می‌تواند جامعه تقاضادهندگان فیلم ها را افزایش دهد.

مدیرعامل Demand Film در مصاحبه با نشریه Hollywood Reporter گفته است افرادی که تریلر فیلم ها را می‌بینند و آن ها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند می‌توانند به عنوان پاداش رمز ارز  بگیرند.

البته میزان این پاداش ها به طور مستقیم به میزان اشتراک گذاری تریلرها و خرید بلیت آن ها توسط دیگران بستگی دارد.

البته هواداران سینما می‌توانند از رمز ارز های Screencreds برای تماشای فیلم ها، شرکت در اکران های خصوصی و سایر برنامه های اختصاصی هم استفاده کنند. به علاوه این واحد رمز ارز ی به زودی در صرافی NCX استرالیا قابل معامله هم خواهد بود.

نه تنها عاشقان سینما و فیلم می‌توانند از مزایای این پروژه رمز ارز ی بهره مند شوند بلکه تهیه کنندگان و سازندگان فیلم ها هم سهمی‌از فروش بلیت سالن های سینما را به شکل رمز ارز  دریافت خواهند کرد که این البته از پروژه های بعدی این شرکت است و چون دستخوش کارمزدهای مالیاتی و بانکی نمی‌شود می‌تواند کمک شایانی به موسسه های فیلم سازی کوچک و مستقل بکند.

این مطلب را از دست ندهید:  شرکت اوراکل امکان استفاده از ساختار بلاک چین را برای همگان امکان‌پذیر کرد

پرده ای نقره ای سینما متحول می‌شود

هرروز به تعداد فیلم سازان و فعالین صنعت سینما که تمایل دارند از فناوری بلاک چین و رمز ارز ها استفاده کنند افزوده می‌شود.

در همین جشنواره کن که اخیراً برگزار شد ما می‌توانستیم فعالیت های تبلیغی برای استفاده از این فناوری ها را ببینیم.

مثلاً بعضی ها پیشنهاد می‌دادند از فناوری بلاک چین برای ثبت فیلم نامه ها و حقوق معنوی آن ها استفاده شود که در این صورت ایده های بکر برای ساختن  فیلم مورد سرقت قرار نمی‌گیرد و حقوق آن برای تولیدکننده اصلی حفظ می‌شود.

همچنین استارتآپ دیگری در استرالیا با نام Verdictum یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین ساخته که به تهیه کنندگان فیلم ها اجازه می‌دهد تا جلوی سرقت فیلم ها را بگیرند و اگر شخص دیگری بخواهد از حقوق فروش و توزیع فیلم به صورت غیرقانونی استفاده کند، تهیه کنندگان می‌توانند از قابلیت اثبات مالکیت و اثبات وجود این سیستم استفاده کنند.

اما خود داستان فیلم ها هم از فناوری بلاک چین و رمز ارز ها متأثر بوده است. تا همین امروز چندین فیلم سینمایی و مستند با این موضوعات ساخته شده و قطعاً باگذشت زمان تعداد آن ها بیشتر هم خواهد شد و همه اینها می‌تواند نویددهنده آینده ای روشن تر برای این صنعت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…