خوره‌های فیلم و سینما رمزارز پاداش می‌گیرند!

  • توسط IrBlockchain
  • ۳ ماه قبل
  • ۰
خوره‌های فیلم و سینما رمزارز پاداش می‌گیرند!

یک شرکت استرالیایی توزیع‌کننده فیلم، رمزارزی را توسعه داده که به‌عنوان پاداش به تبلیغ‌کنندگان فیلم‌ها تعلق می‌گیرد.

شرکت Demand Film از توسعه رمزارزی به نام Screencreds خبر داده است که وظیفه آن در وهله اول افزایش فروش شرکت و سپس اجرای برنامه‌های تشویقی و طرح‌های وفاداری برای مشتریان است.

ما پول می‌دهیم شما فیلم‌ها را ببینید!

این شرکت در کنار توزیع، سازمان‌دهی سالن‌های نمایش برای فیلم‌ها بر اساس تقاضا را بر عهده دارد و استفاده از یک راهکار مبتنی بر رمزارزها می‌تواند جامعه تقاضادهندگان فیلم‌ها را افزایش دهد.
مدیرعامل Demand Film در مصاحبه با نشریه Hollywood Reporter گفته است افرادی که تریلر فیلم‌ها را می‌بینند و آن‌ها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند می‌توانند به‌عنوان پاداش رمزارز بگیرند.
البته میزان این پاداش‌ها به‌طور مستقیم به میزان اشتراک‌گذاری تریلرها و خرید بلیت آن‌ها توسط دیگران بستگی دارد.
البته هواداران سینما می‌توانند از رمزارزهای Screencreds برای تماشای فیلم‌ها، شرکت در اکران‌های خصوصی و سایر برنامه‌های اختصاصی هم استفاده کنند. به‌علاوه این واحد رمزارزی به‌زودی در صرافی NCX استرالیا قابل معامله هم خواهد بود.
نه‌تنها عاشقان سینما و فیلم می‌توانند از مزایای این پروژه رمزارزی بهره‌مند شوند بلکه تهیه‌کنندگان و سازندگان فیلم‌ها هم سهمی از فروش بلیت سالن‌های سینما را به شکل رمزارز دریافت خواهند کرد که این البته از پروژه‌های بعدی این شرکت است و چون دستخوش کارمزدهای مالیاتی و بانکی نمی‌شود می‌تواند کمک شایانی به موسسه‌های فیلم‌سازی کوچک و مستقل بکند.

پرده‌ای نقره‌ای سینما متحول می‌شود

هرروز به تعداد فیلم‌سازان و فعالین صنعت سینما که تمایل دارند از فناوری بلاک‌چین و رمزارزها استفاده کنند افزوده می‌شود.
در همین جشنواره کن که اخیراً برگزار شد ما می‌توانستیم فعالیت‌های تبلیغی برای استفاده از این فناوری‌ها را ببینیم.
مثلاً بعضی‌ها پیشنهاد می‌دادند از فناوری زنجیره‌بلوک برای ثبت فیلم‌نامه‌ها و حقوق معنوی آن‌ها استفاده شود که در این صورت ایده‌های بکر برای ساختن  فیلم مورد سرقت قرار نمی‌گیرد و حقوق آن برای تولیدکننده اصلی حفظ می‌شود.
همچنین استارتآپ دیگری در استرالیا با نام Verdictum یک پلتفرم مبتنی بر زنجیره‌بلوک ساخته که به تهیه‌کنندگان فیلم‌ها اجازه می‌دهد تا جلوی سرقت فیلم‌ها را بگیرند و اگر شخص دیگری بخواهد از حقوق فروش و توزیع فیلم به‌صورت غیرقانونی استفاده کند، تهیه‌کنندگان می‌توانند از قابلیت اثبات مالکیت و اثبات وجود این سیستم استفاده کنند.
اما خود داستان فیلم‌ها هم از فناوری بلاک‌چین و رمزارزها متأثر بوده است. تا همین امروز چندین فیلم سینمایی و مستند با این موضوعات ساخته‌شده و قطعاً باگذشت زمان تعداد آن‌ها بیشتر هم خواهد شد و همه اینها می‌تواند نویددهنده آینده‌ای روشن‌تر برای این صنعت باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
کاربرد فناوری زنجیره‌بلوک در صنعت بیمه با معرفی الگوریتم اثبات وجود بیمه
ساختار زنجیره‌بلوک برای اثبات وجود بیمه به کار گرفته می‌شود

یک کارگزاری بین‌المللی بیمه با نام Marsh به‌تازگی از اولین راهکار بیمه‌ای مبتنی بر بلاک‌چین با پروتکل اثبات وجود بیمه...

Close