صفحه اول رمز ارز نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال ایجاد یک رمز ارز ملی

نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال ایجاد یک رمز ارز ملی

۰
0
نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال ایجاد یک رمز ارز ملی

نمایندگان حزب جمهوری خواه و دموکرات کنگره آمریکا برای آماده سازی ایالات متحده در راستای رقابت در دنیای رمز ارز ها تلاش می‌کنند.

«بیل فاستر» و «فرنچ هیل» نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه کنگره در نامه‌ای که به صورت عمومی منتشر شده است اعلام کردند ظهور ارزهای دیجیتال یک «نقطه عطف» در تکامل پول و پرداخت است.

در محتوای این نامه آمده است که آمارها نشان می‌دهند بیش از 40 کشور در حال توسعه ارز دیجیتال خود هستند و این دو نماینده کنگره نگران تضعیف جایگاه دلار در صورت عدم انجام اقدامات مشابه از سوی آمریکا هستند. در بخشی از این نامه «بیل فاستر» و «فرنچ هیل» به این نکته اشاره شده که «با توجه به ظرفیت رمز ارز که ویژگی‌ها و کاربرد پول کاغذی را به خود اختصاص می‌دهد، به شدت ضروری به نظر می‌رسد که بانک مرکزی آمریکا پروژه توسعه ارز دیجیتال در کنار دلار آمریکا را تأیید کند.»

آن‌ها با استناد به صحبت‌های «کریستین لاگارد» رییس پیشین صندوق بین المللی پول پیشنهاد دادند که یک جایگزین دیجیتال تحت حمایت دولت برای پول رایج می‌تواند کنترل شرکت‌های خصوصی بر اقتصاد خرد رمز ارزها را متوقف کند.

اعتماد به بخش خصوصی برای گسترش رمز ارزها خطراتی مانند از دست دادن کنترل بر سیاست‌های پولی، همچنین توانایی اجرای و تاکید مؤثر بر قوانین ضد پول‌شویی و تأمین مالی ضد تروریسم را دارد. این نمایندگان همچنین به لیبرا فیسبوک به عنوان یک تهدید اشاره کردند که به گفته آن‌ها می‌تواند جنبه‌های مهم کنترل مالی ایالات متحده آمریکا را ضعیف کند.

این مطلب را از دست ندهید:  ارز دیجیتال چین رمز ارز نیست

به تازگی «پاتریک هارکر» رییس واحد فیلادلفیا بانک مرکزی یک پروژه مشابه را پیشنهاد داده و از قانون‌گذاران خواسته تا برای توسعه یک ارز دیجیتال اقدام کنند.

همان‌طور که در نامه هیل و فاستر آمده، کشورهایی مانند سوئد، اروگوئه و چین در تلاش هستند تا نسخه‌های دیجیتالی شده ارزهای ملی خود را ارائه دهند. در همین حال «مارک کارنی» رییس بانک انگلیس نیز گفته ایجاد یک شبکه به هم پیوسته از ارزهای دیجیتال ملی می‌تواند در مقابل قدرت و تسلط دلار ایستادگی کند. این نشان می‌دهد دیگر کشورهای دنیا هم کم و بیش با هیل و فاستر هم‌نظر هستند.

به این ترتیب، این دو نماینده کنگره در نامه خود مجموعه‌ای از پرسش‌ها را از آقای پاول پرسیدند؛ آیا بانک مرکزی به توسعه ارز دیجیتال خود اندیشیده است یا در فرآیند آن قرار دارد؟ آیا بانک مرکزی آمریکا برنامه‌های احتمالی در مقابل تهدیدی که دیگر ارزهای دیجیتالی ایجاد می‌کنند، دارد؟ چه موانع قانونی یا نظارتی مانع از توسعه چنین ارزی می‌شود و این بانک چه چیزی برای از دست دادن یا به دست آوردن دارد؟ و اگر یک ارز دیجیتال ایالات متحده وجود داشت، شامل چه «ویژگی‌های طراحی» می‌شد و چرا؟

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…