صفحه اول اخبار در گزارش دلوییت بررسی شد: عواقب عدم توجه کسب و کارها به فناوری بلاک چین

در گزارش دلوییت بررسی شد: عواقب عدم توجه کسب و کارها به فناوری بلاک چین

۰
0
در گزارش دلوییت بررسی شد: عواقب عدم توجه کسب و کارها به فناوری بلاک چین

گزارش جدیدی از موسسه دلوییت حاکی از این است که فناوری بلاک چین (Blockchain) در آینده به یکی از دارایی های کلیدی در صنایع کالاهای مصرفی و فروش تبدیل خواهد شد.

موسسه خدمات مشاوره ای مالی و حسابرسی دلوییت در این گزارش بیشتر از 50 کاربرد متفاوت این فناوری را بررسی کرده و اعلام کرد که تأثیر بالقوه این فناوری نوپا می تواند بسیار گسترده باشد.

بر اساس محتوای این گزارش که بانام «فناوری نوین بر روی بلوک» منتشرشده، بلاک چین به یک فناوری اجرایی استاندارد در بخش های مالی، تولیدی و مصرفی تبدیل خواهد شد و پنج سال آینده نقطه حرکت خیلی از کسب وکارها به سمت این فناوری است.

متخصصان دلوییت معتقدند صاحبان کسب وکارهایی که به فناوری بلاک چین توجه لازم را نداشته باشند ممکن است از جریان غالب صنعت عقب بیفتند، هرچند محاسبه میزان سودمندی استفاده از این فناوری برای دستیابی به هدف استراتژیک تعیین شده هم از نکات قابل توجه است.

در بخشی از گزارش «فناوری نوین بر روی بلوک» آمده است:

اگر بلاک چین بتواند مزایای جدیدی به وجود بیاورد و هزینه های زنجیره تأمین را کاهش دهد، سود نهایی به خودمصرف کنندگان می رسد چون آن ها قیمت های کمتری پرداخت می کنند. همچنین اگر بلاک چین شفافیت بیشتری را در سراسر زنجیره  تأمین به وجود بیاورد، مزایای این شفافیت نیز به خود مصرف کنندگان برمی گردد چون کالاهای امن تر و باکیفیت بیشتری را تحویل می گیرند.

نکته دیگر در گزارش دلوییت ارزش تجاری این فناوری است که تا سال 2025 به 176 میلیون دلار می رسد و تا سال 2030 به 3/1 تریلیون دلار خواهد رسید.

این مطلب را از دست ندهید:  یک اپلیکیشن جدید پول خردهای شما را به شکل رمز ارز پس‌انداز می‌کند

کارشناسان دلوییت در این گزارش معتقدند استفاده از فناوری بلاک چین می تواند چهار معضل همیشگی گروه عمده ای از کسب وکارها که عبارت اند از رهگیری، تبعیت از قوانین، مدیریت ذی نفعان و انعطاف پذیری را حل نماید.

در بخش نتیجه گیری این گزارش آمده است فناوری بلاک چین به عنوان یک سیستم غیرقابل تغییر، شفاف و غیرمتمرکز همراه با قراردادهای هوشمند می تواند راهکاری برای مشکلات ذکرشده ارائه دهد.

اکنون شرکت های بزرگی مثل فِدِکس، اوراکل، سامسونگ و مایکروسافت با توجه به رهنمودهای دلوییت طراحی و توسعه محصولات بلاک چینی را آغاز کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…