صفحه اول اخبار تلاش دلوییت برای اعتمادسازی نسبت به زنجیره بلوک در کسب‌وکارها

تلاش دلوییت برای اعتمادسازی نسبت به زنجیره بلوک در کسب‌وکارها

۰
0
تلاش دلوییت برای اعتمادسازی نسبت به زنجیره بلوک در کسب‌وکارها

شرکت مشاوره‌ای دلوییت (Deloitte) اکنون علاوه بر مشاوره، راهکارهای زنجیره بلوکی را برای مشتریان طراحی و اجرا می‌کند. دلوییت که تا قبل از این به عنوان یک شرکت مشاوره‌ای چند میلیارد دلاری در زمینه امور مالی و اقتصادی شناخته می‌شد اکنون جایگاه خود در عرصه بلاک چین (Blockchain) را محکم‌تر از قبل می‌کند.

خیلی از افراد نوآور که کارشان را با ICO ها شروع می‌کنند، پروژه‌های جاه‌طلبانه‌ای را در سر دارند که باید برای تبدیل شدن به یک محصول در دنیای واقعی زمان زیادی روی آن وقت گذاشته شود. تازه به فرض ارائه یک محصول واقعی نوبت به جذب مشتری و ترغیب صاحبان کسب‌وکارها به استفاده از این محصول می‌رسد و همه این‌ها بدون منابع مالی کافی امکان‌پذیر نیست.

از همین رو دلوییت مثل آی بی ام (IBM) و خیلی از شرکت‌های دیگر حالا در کنار مشاوره به گروه‌های بلاک چینی بستری فراهم کرده که آن‌ها می‌توانند با اطمینان خاطر ایده‌هایشان را به محصول واقعی تبدیل کنند.

آزمایشگاه بلاک چین دلوییت با عنوان EMEA که از سال 2016 در ایرلند ساخته شده است اکنون شعبه‌هایی در هنگ‌کنگ و نیویورک هم دارد. در این آزمایشگاه‌ها متخصصان فناوری و استراتژیستها گرد هم آمده‌اند تا باهدف پیاده‌سازی و پذیرش محصولات زنجیره بلوکی مشتریان برای آن‌ها کار کنند. در آزمایشگاه‌ها از مرحله ایده‌پردازی تا آزمایش و ایجاد معماری فنی و هم‌چنین طراحی، توسعه و درنهایت اجرای پروژه‌های زنجیره بلوکی را می‌توان انجام داد.

دیوید دالتون به عنوان سرپرست خدمات مالی در دلوییت در همین رابطه به سایت Silicon Republic گفته است:

ما تمام حمایتی که شما انتظار دارید را در آزمایشگاهمان داریم. ما تحقیق و توسعه راداریم، منتور و مربی داریم و درباره پروژه شما بسیار صحبت خواهیم کرد تا آگاهی شما نسبت به آن افزایش پیدا کند؛ اما اصلی‌ترین کاری که انجام می‌دهیم ساخت راهکارهای ملموس برای جهان واقعی است.

چالش‌های دلوییت در مسیر توسعه زنجیره بلوک

چالش پیش روی این شرکت مشاوره‌ای برخلاف آن چیزی که به نظر می‌رسد فناوری نیست. مدیران دلوییت بر این باورند که ترغیب ذینفعان صنعت برای همکاری با یکدیگر عملیات به‌مراتب پیچیده‌تری در مسیر توسعه و پذیرش راهکارهای بلاک چینی است.

آنتونی دی، مدیرعامل دلوییت می‌گوید:

فناوری فقط 20 درصد مسئله است، 80 درصد باقیمانده راضی کردن یک گروه چندبعدی و متنوع برای کار مشترک است.

 

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت دارو از تولید تا مصرف با فناوری بلاک چین

دلوییت

وی همچنین معتقد است زنده نگه داشتن فناوری بلاک چین به چیزی بیشتر از فناوری نیاز دارد. «شما اکوسیستم‌های جدید و فرایندهای نوینی را ایجاد می‌کنید که تاکنون اصلاً وجود نداشته است.»

بنابراین دلوییت باید سعی کند ضمن ارائه خدمات مشاوره‌ای که حالا آن را به مرحله اجرا و پیاده‌سازی و پذیرش فناوری هم ارتقا داده، بستری فراهم کند که همه مصرف‌کنندگان تجاری و غیرتجاری در سراسر صنایع این راهکارهای زنجیره بلوکی را بپذیرند.

منبع: bitcoinist.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…