صفحه اول اخبار رمز ارز ها و پایان حاکمیت ویزا، مسترکارت و پی‌پال

رمز ارز ها و پایان حاکمیت ویزا، مسترکارت و پی‌پال

۰
0
رمز ارز ها و پایان حاکمیت ویزا، مسترکارت و پی‌پال

یک تحلیل‌گر مسائل مالی معتقد است ذات رمز ارز ها به شکلی است که در تضاد با سیستم‌های سنتی ویزا، مسترکارت و پی‌پال قرار می‌گیرند و حتی می‌توانند جای آن‌ها را بگیرند.

«لیزا آلیس» برخلاف خیلی‌ها که دائماً از زمستان رمز ارز ها (بازار فعلی رمز ارز ها که نزولی است) گلایه می‌کنند درباره آینده آن‌ها خوش‌بین است.

این تحلیل‌گر بازارهای مالی که سابقه فعالیت در موسسه مشاوره‌ای مکینزی را هم دارد، در یادداشتی برای موکلان خودش درباره تأثیرگذاری دارایی‌های دیجیتال بر روی سیستم‌های پرداخت سنتی نوشته است.

او در این یادداشت نوشته است که رمز ارزهای غیرمتمرکز درواقع به‌روزرسانی منطقی سیستم‌های متمرکز ویزا، مسترکارت و پی‌پال است هرچند شاید این به‌روزرسانی نیاز به زمان بیشتری داشته باشد.

«لیزا آلیس» در جای دیگری از این یادداشت به «توان بالقوه رمز ارز هایی مثل بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و … برای ساختارشکنی در سیستم‌های پرداخت سنتی اشاره می‌کند و آن‌ها را با مفهوم آزادی پول مترادف می‌داند.»

بااین‌حال او فکر می‌کند شاید در کنار حذف سیستم‌های سنتی گزینه دیگری هم وجود داشته باشد و آن گزینه تطبیق‌پذیری این سیستم‌ها با فناوری بلاک‌چین است.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت‌کوین و عجایب آن ؛ مست، شنور و تپ‌روت

بنابراین شاید بتوان رفتار موسسه مالی – بانکی «جی‌پی مورگان» در انتشار یک توکن مبتنی بر بلاک‌چین سازمانی یا اقدامات استار باکس (یک کافی‌شاپ زنجیره‌ای با شعبه‌های مختلف در جهان) در راستای پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان شیوه پرداخت را در همین محور تفسیر کرد.

Invest in Blockchain

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…