صفحه اول رمز ارز الزامات قانونی، رمز ارزهای محرمانه را تهدید می‌کند

الزامات قانونی، رمز ارزهای محرمانه را تهدید می‌کند

۰
0
الزامات قانونی، رمز ارزهای محرمانه را تهدید می‌کند

به گزارش بلومبرگ، رمز ارزهای محرمانه با توجه به الزامات قانونی اخیر برای ایجاد شفافیت با تهدید مواجه هستند. به این ترتیب، تیم رمز ارزهایی مانند دش، مونرو و زی کش مجبور خواهند شد تقریباً با درخواست‌های غیرممکن موافقت کنند.

رمز ارزهایی که امکان تراکنش‌های پنهان و والت‌هایی با ویژگی‌های محرمانه ارائه می‌دهند، ممکن است هدف بعدی قانون‌گذاران باشند. به ویژه برای دش، مونرو و زی کش ممکن است زیان‌بار باشد، چراکه این سه رمز ارز با توجه به نقش‌های جدید در فضای رمز ارزها انتخاب می‌شوند. شک و تردید در مورد این رمز ارزها باعث دلسردی گسترده کاربران کوین‌های محرمانه و البته رواج بیشتر ادغام تراکنش‌ها (Coin Mixing) با یکدیگر شوند.

برای نمونه دش در حال حاضر روی نسخه حرفه‌ای کوین بیس معامله می‌شود، اگرچه ویژگی‌های محرمانگی ندارد. به طور کلی، تریدرها مجبور خواهند بود تراکنش‌های خود که از طریق پلتفرم‌های صرافی انجام می‌شود را به شکل غیر محرمانه در بیاورند تا موجودی تراکنش به حساب آن‌ها واریز گردد.

اما ردیابی منشأ رمز ارزها پیش از واریز آن‌ها غیرممکن است. درباره دش، ویژگی‌های محرمانگی توسط هر کسی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. زی کش و مونرو همچنین راه‌هایی برای محرمانه ماندن در صورت تقاضا دارند و فقط اطلاعات را با بخش‌های انتخاب شده به اشتراک می‌گذارند.

در شبکه بیت کوین آدرس‌ها و موجودی درون آن‌ها قابل مشاهده است به همین دلیل خیلی راحت می‌توان عملیات نظارتی بر روی آن انجام داد. با این حال بلاک چین های عمومی دارای مشکل دیگری هستند و آن این است که ممکن است هکرها حمله داستینگ (ارسال مقادیر بسیار اندک بیت کوین به هزاران آدرس بیت کوین) را نسبت به والت‌های افراد انجام دهند.

این مطلب را از دست ندهید:  توجه نکردن به تجربه کاربری، رمز ارزها را محکوم به شکست می‌کند

رمز ارزهای محرمانه یک سال پیش و تحت تأثیر قوانین داخلی از فهرست صرافی‌های ژاپنی حذف شدند. در حال حاضر، صرافی OKEX راهش را از سه رمز ارز دیگر و همچنین هوریزون و سوپر بیت کوین جدا کرده است.

پروژه‌هایی مانند بیت کوین پرایوت (Bitcoin Private) و ورج (Verge) و دیگر رمز ارزها که به پنهان کاری مشغول هستند، نیز ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند. پس از اشتیاق اولیه، نخستین بار در سال 2018 رمز ارزهایی با محوریت محرمانگی تحت تأثیر قرار گرفتند.

اما رمز ارزهایی با تمرکز بر محرمانگی با اینکه فکر می‌کردند می‌توانند جای بیت کوین را بگیرند خودشان از اکثر پلتفرم‌های صرافی حذف شدند.

صرافی OKEX در اکتبر و در پی تصمیمات کوین بیس انگلیس و CEX_io برای حذف دش و زی کش همین اقدام را انجام دادند. با وجود این حقیقت که دش، مونرو و زی کش میزان نقدینگی بالایی دارند و پروژه‌های تثبیت شده‌ای هستند، سرنوشت آن‌ها چندان دلگرم کننده نیست.

در بهترین سناریو، رمز ارزهایی با محوریت محرمانگی باید مثل رمز ارزهای معمولی غیر محرمانه استفاده شوند. پروژه‌هایی که تمایل به پنهانکاری در ارسال تراکنش‌های خود دارند ممکن است تلاششان توسط الزامات گروه ویژه اقدام مالی (FATF) بی‌نتیجه گذاشته شود.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…