صفحه اول اخبار بازار کساد رمز ارز ها و مقاومت در برابر ریزش‌های دراماتیک

بازار کساد رمز ارز ها و مقاومت در برابر ریزش‌های دراماتیک

۰
0
142
بازار کساد رمز ارز ها و مقاومت در برابر ریزش‌های دراماتیک

در بازار روز گذشته تمام رمز ارز های بالای جدول Coinmarketcap شاهد سقوط ارزش بودند.

بیت کوین با حفظ قیمت در آستانه ۷۶۰۰ دلار در روز گذشته اکنون (در زمان انتشار پست) باقیمت ۷۶۷۴ دلار معامله می‌شود.

نکته جالب دیگر درباره بازار بیت کوین که در گزارش جدیدی از موسسه chainalysis به آن اشاره شده برابری نسبی میزان دارایی بیت کوین بین سرمایه گذاران بلندمدت و کوتاه مدت است.

کارشناسان این موسسه که قبلا هم گزارشی درباره کاهش قیمت بیت کوین منتشر کرده بودند از دسامبر ۲۰۱۷ روند بازار بیت کوین را دنبال کرده اند معتقدند در حال حاضر اگرچه ۶ میلیون بیت کوین هودل می‌شود (نگهداری و عدم فروش برای مدت طولانی) اما حدود ۵/۱ میلیون از این رمز ارز  در میان تریدرها به صورت روزانه دست به دست می‌گردد.

البته حجم مبادله روزانه بیت کوین بر اساس داده های سایت Coinmarketcap.com از ۴ میلیارد دلار در دسامبر ۲۰۱۷ به ۱ میلیارد دلار در روز گذشته رسیده است.

تعقیب کننده همیشگی ارز دیجیتال بیت کوین، یعنی اتریوم روز گذشته شاهد یک درصد سقوط ارزش بود و اکنون هم به سختی توانسته قیمت ۶۰۰ دلار را حفظ کند.

این مطلب را از دست ندهید:  شاخص آزادی اقتصادی چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟

اما کاردانوی فلسفی روز گذشته بیشترین ریزش قیمت را داشته است. ADA دیروز ۳/۶۷ درصد از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۰/۲ دلار رسید.

در میان رمز ارز های با جایگاه بهتر اما فقط تتر و اتریوم کلاسیک در ناحیه سبز رنگ قیمت قرار گرفتند و روز گذشته به ترتیب ۰/۵۵ و ۰/۵۸ کاهش قیمت داشتند.

مجموع این آمار و ارقام نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال همچنان در رکود به سر می‌برد. این در حالی است که خیلی ها انتظار داشتند بعد از حرکت سریع و خشن بازار در ماه می، شاهد ریزش قیمت نباشند.

کاهش ارزش کل بازار که در ماه می‌۴۴۰ میلیارد دلار بود و اکنون به ۳۴۲ میلیارد دلار رسیده هم تأکیدی بر همین نکته است.

هرچند هنوز تحلیل گرانی مثل رابرت اسلویمر از موسسه مشاوره ای Fundstart بر این باورند که ما می‌توانیم در روزهای آتی شاهد افزایش مجدد قیمت بیت کوین و آلت کوین ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ایجاد زنجیره تأمین هوشمند با استفاده از آیوتا

بنیاد آیوتا در خبری اعلام کرد با یک شرکت تجاری فعال در زمینه اینترنت اشیا، برای ایجاد یک ز…