صفحه اول اخبار کاسموس؛ اینترنت بلاک‌چین‌ها

کاسموس؛ اینترنت بلاک‌چین‌ها

۰
0
کاسموس؛ اینترنت بلاک‌چین‌ها

پس از پنج سال تلاش مستمر، در نهایت تیم کاسموس بعد از هیاهوی زیادی که پیرامون این پروژه شکل گرفته بود، شبکه بلاک‌چین اصلی خود را در اختیار همگان قرار دادند.کاسموس (Cosmos) پروژه‌ای است که با پیش‌فرض وجود تعداد زیادی از بلاک‌چین‌ها در کنار همدیگر متولد شده است.

تمرکز اصلی طراحان کاسموس ایجاد راهکاری برای افزایش تعامل‌پذیری میان بلاک‌چین‌های مختلف و مستقل است. از همین رو اعضای این پروژه ادعا می‌کنند دشوارترین چالش دنیای بلاک چین را حل کرده‌اند. در واقع با ابتکار کاسموس، دیگر شاهد جزایری از بلاک‌چین‌هایی که از همدیگر دور افتاده‌اند نیستیم بلکه می‌توانیم یک مجمع‌الجزایر متحد داشته باشیم.

5 سال تلاش برای ساخت مجمع‌الجزایر

ایده کاسموس اولین بار در سال 2014 و توسط «جای کوان» مطرح شد. وی معتقد بود: طبیعت الگوریتم‌های اجماع مبتنی بر تحمل خطای بیزانسی (Byzantine Fault Tolerant) که ضامن امنیت است به ما امکان می‌دهد تا از روش اثبات سهم برای مقابله با حملات سیبیل (Sybil) در بلاک چین عمومی استفاده کنیم.

این مطلب را از دست ندهید:  راه‌اندازی بلاک چین روی سیستم عامل اندروید

یک سال بعد «ایتان بوچمن» هم به او پیوست و آن‌ها با کار کردن بر روی این ایده توانستند هاب کاسموس را ارائه دهند و روز گذشته به‌صورت رسمی از آن رونمایی شد.

چشم‌انداز نهایی کاسموس روزی است که هزاران سیستم غیرمتمرکز رمزارزها بتوانند با همدیگر ارتباط داشته باشند و این بلاک‌چین جدید بدون الگوریتم اثبات کار مقیاس‌پذیر باشد.

از سوی دیگر توسعه‌دهندگان هم می‌توانند خیلی راحت‌تر، مجموعه کیت توسعه کاسموس را برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز جدید به کار بگیرند. این کیت توسعه چیزی شبیه به روبی (Rubi on Rails) یا جنگو (Django) است.

با اینکه این پروژه هیاهوی زیادی به پا کرده و توانسته حمایت مالی برخی از سرمایه‌گذاران را نیز به خودش جلب کند، هنوز مسیر طولانی تا موفقیت و اثبات کاربردهای واقعی پیش رو دارد.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…