صفحه اول اخبار اطلاعات کاربران صرافی کوین بیس روی میز ماموران مالیات آمریکا

اطلاعات کاربران صرافی کوین بیس روی میز ماموران مالیات آمریکا

۰
0
109
اطلاعات کاربران صرافی کوین بیس روی میز ماموران مالیات آمریکا

صرافی کوین بیس با شکست در دعوای قضایی ناچار است اطلاعات شخصی ۱۴۰۰۰ نفر از کاربرانش را در اختیار اداره مالیات آمریکا قرار دهد.

در جریان این دعوای قضایی دادگاه کالیفرنیای شمالی به اداره مالیات آمریکا اجازه داده تا بتواند به اطلاعات مشتریان صرافی کوین بیس (Coinbase) و دارایی‌های رمز ارزی آن‌ها دسترسی داشته باشد.

این حکم بی‌سابقه که نتیجه بیشتر از یک سال دادرسی است می‌تواند به اصل محرمانگی در دنیای رمز ارز ها لطمه وارد کند و اعتماد کاربران را کاهش دهد.

بر اساس این حکم صرافی کوین بیس موظف است اطلاعاتی از قبیل شماره شناسایی مالیات دهنده، نام، تاریخ تولد، آدرس، سوابق فعالیت‌های حساب از جمله تاریخ، موجودی و نوع تراکنش (خرید، فروش یا دادوستد)، میزان موجودی قبل از تراکنش و نام طرفین قرارداد و تمام صورت‌های مالی دوره‌ای را در اختیار مأموران مالیاتی آمریکا قرار دهد.

تنها نکته مثبت این حکم قضایی این است که شامل حال تمام مشتریان صرافی کوین بیس نمی‌شود بلکه افرادی که در فاصله زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در این صرافی فعالیت داشتند اطلاعاتشان بررسی می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  پوست‌اندازی صنعت نفت با کاربرد فناوری بلاک چین

منظور از فعالیت در اینجا هرگونه خرید، فروش و دریافت رمز ارزها به میزان معادل ۲۰ هزار دلار در یک تراکنش است. البته بر اساس اعلام کوین بیس حدود ۱۴۳۵۵ مشتری این صرافی با ۹/۸ میلیون تراکنش چنین شرایطی را دارند.

هدف اصلی اداره مالیات از طرح این دعوای قضایی در واقع کشف مالیات دهندگانی است که دارایی‌های حاصل از تجارت رمز ارزها را اظهار نکرده‌اند.

به بیان دقیق‌تر، مقامات آمریکایی با استناد به تعداد اندک افرادی که دارایی‌های رمز ارزی خودشان را اظهار کرده‌اند (۸۰۰-۹۰۰ نفر) و مقایسه با جامعه کاربران کوین بیس در فاصله ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میلادی که بیشتر از ۶ میلیون نفر بوده معتقدند بسیاری از این افراد فرار مالیاتی انجام داده‌اند.

این در حالی است که صرافی کوین بیس اعلام کرده چندان به این موضوع اهمیت نمی‌دهد چون توانسته تعداد کاربرانی که قرار است اطلاعاتشان در اختیار اداره مالیات آمریکا قرار بگیرد را کاهش دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

از بیت‌کوین تا پیمان در سالی که گذشت

در سال ۱۳۹۷ دنیای رمزارزها (بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها) مثل همیشه عجایب زیادی را برای ما آشکار…