صفحه اول اخبار کنترل یوآن چین و افزایش قیمت بیت‌کوین

کنترل یوآن چین و افزایش قیمت بیت‌کوین

۰
0
کنترل یوآن چین و افزایش قیمت بیت‌کوین

دولت چین تلاش می‌کند تا میزان یوآن خارج شده از این کشور را به دقت زیر نظر داشته باشد. آیا این سختگیری می‌تواند به افزایش قیمت بیت‌کوین منجر شود؟

اخیرا یکی از مشاوران اسبق بانک خلق چین که قصد داشت 20 هزار دلار معادل یوآن را از این کشور خارج کند با ممانعت ماموران مواجه شد.

آقای یو یونگدینگ که تصمیم داشته این مبلغ را برای دوستانش در خارج از چین ارسال کند با یک مشکل عجیب روبه‌رو شده است. ماموران دولتی به اون گفته‌اند که به علت کهولت سن تحویل گیرنده پول، وی نیازی به دریافت 20 هزار دلار ندارد!

البته این ممنوعیت بر اساس قوانین چین غیرقانونی است و هر کسی در هر سال می‌تواند تا 50 هزار دلار از این کشور خارج کند.

اما به هر حال این ممنوعیت عجیب نشان می‌دهد که دولت چین تصمیم دارد کنترل خود را بر روی خروج ارز افزایش دهد و این نکته می‌تواند باعث علاقه بیشتر چینی‌ها به رمز ارز بیت‌کوین شود.

این مطلب را از دست ندهید:  ف مثل فارم - اپیزود هشتم: نرم‌افزار

با اینکه مسئول اداره معاملات خارجی این کشور که قوانین مربوط به خرید و فروش اوراق بهادار را تصویب می‌کند پرونده اخیر در خروج ارز از این کشور را استثنایی می‌داند اما کارشناسان فکر می‌کنند اتفاقاتی مثل این به نفع بیت‌کوین است.

با اوج گیری دوباره جنگ تجاری میان چین و آمریکا، دولتمردان چینی تلاش می‌کنند تا ارزش پول این کشور را در مقابل دلار حفظ کنند.

همین استراتژی بسته باعث می‌شود تا افرادی که نیاز به انتقال پول به خارج از مرزهای این کشور دارند به فکر جایگزین‌های خلاقانه‌تری بیفتند.

برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند شدت گرفتن جنگ تجاری بهترین اتفاق برای بیت‌کوین است و می‌تواند قیمت آن را به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش دهد.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…