صفحه اول اخبار افزایش جست‌وجوی واژه بلاک چین همزمان با چراغ سبز چین

افزایش جست‌وجوی واژه بلاک چین همزمان با چراغ سبز چین

۰
0
افزایش جست‌وجوی واژه بلاک چین همزمان با چراغ سبز چین

پس از اینکه شی جین پینگ، رییس جمهور کشور چین حمایت خود را از بلاک چین اعلام کرد، جست‌وجوی کلمه‌های مرتبط با بلاک چین در بایدو (Baidu) موتور جست‌وجوی چینی و اپلیکیشن وی چت افزایش قابل توجهی را نشان داد.
روز جمعه کلمه بلاک چین 72 هزار 49 بار در بایدو جست‌وجو شد که در مقایسه با روز گذشته آن 1382 درصد افزایش یافت. همچنین جست‌وجوی این کلمه به عدد 3 میلیون و 331 هزار و 874 مرتبه در وی چت رسید که رشد 329 درصدی را نشان می‌دهد. این رشد مثبت در روزهای آخر هفته نیز ادامه یافت و جست‌وجوی واژه بلاک چین حدود 170 درصد در بایدو و وی چت در روز شنبه افزایش یافت.

در حالی که میزان جست‌وجوی واژه بیت کوین افزایش چشمگیری مانند بلاک چین نداشت و تنها 5 درصد در بایدو و وی چت بیشتر شد. با این وجود، جست‌وجوی این کلمه یک روز پس از آن، افزایش 144 درصدی در وی چت و 216 درصدی در بایدو را نشان داد.

این مطلب را از دست ندهید:  ارز دیجیتال تران: آفتاب تابان یا ابرهای سیاه!

دلیل عمده افزایش ناگهانی علاقه چینی‌ها به بلاک چین تأیید آن توسط رییس جمهور این کشور بود. در یک جلسه با رهبر حزب کمونیست، شی تاکید کرد این کشور آسیایی باید نسبت به گسترش بلاک چین و رهبری این فناوری در جهان متعهد شود.

با وجود اینکه برخی از مقامات رسمی چین در گذشته نسبت به بلاک چین و رمز ارزها اظهارنظر کرده‌اند، احتمالاً حمایت رییس جمهورچین از این فناوری، مهم‌ترین تاییدی است که تا به امروز در پکن رخ داده است.

به گزارش آی آر بلاک چین دولت چین راهبرد رسمی توسعه فناوری بلاک چین را در سیزدهمین برنامه پنج ساله توسعه خود قرار داده است و حتی سال گذشته میلادی یک برنامه تلویزیونی با محوریت این فناوری پخش شده است.

با این حال دولتمردان این کشور کهن عمدتاً به بیت کوین توجه خاصی ندارند و بیشتر تفکر برتری بلاک چین نسبت به بیت کوین را در سطح این کشور رواج می‌دهند.

The block crypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…