صفحه اول رمز ارز لیبرا باید در چین تولید شود

لیبرا باید در چین تولید شود

۰
0
لیبرا باید در چین تولید شود

مدیرعامل هواوی از دولت چین درخواست کرد تا با ایجاد یک رمز ارز جایگزین با لیبرا رقابت کند.
مدیرعامل شرکت مخابراتی و تولیدکننده‌های تلفن همراه، هواوی معتقد است اکنون بهترین زمان برای دولت چین است تا با ایجاد یک رمز ارز شبیه به لیبرا با اقدام فیسبوک مقابله کند.
لیبرا یک رمز ارز پایدار است که چندی پیش توسط شبکه اجتماعی فیسبوک معرفی شد و توانست توجه بسیاری را به خودش جلب کند. شعار این رمز ارز کمک به رفع نابرابری مالی در جهان و امکان دسترسی به خدمات بانکی برای دو میلیارد نفر از افراد محروم از این خدمات است. با این حال قانونگذاران آمریکا مخالف توسعه لیبرا هستند.

«رن ژنگفی» در مصاحبه با یک رسانه ایتالیایی بر روی این موضوع تأکید کرده که دولت چین توانایی ایجاد چنین رمز ارزی را دارد. او در پاسخ به سوالی با مضمون سلطه اقتصادی آمریکا و توسعه لیبرا توسط فیسبوک گفت: «توان یک دولت مثل چین قطعاً بسیار بیشتر از یک شرکت اینترنتی است.»

با این حال شرکت هواوی قرار نیست یک رقابت تنگاتنگ را با فیسبوک شروع کند اگرچه این شرکت چینی با پیوستن به ائتلاف بلاک چین هاپیرلجر و پیاده‌سازی یک راهکار مبتنی بر بلاک چین نشان داده که علاقه‌مند به توسعه این فناوری است.
اما «رن ژنگفی» بیشتر روی پیشرفت فناوری بلاک چین توسط دولت این کشور تأکید داشته است.
در ماه می سال جاری میلادی بانک خلق چین از کارشناسان فناوری بلاک چین دعوت کرد تا شبکه توزیع سرمایه این بانک را برای تراکنش‌های بزرگ آماده کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  کسب درآمد جوان روسی از دستکاری بازار رمزارز

برخی از اعضای همین بانک معتقدند توسعه و رشد لیبرا می‌تواند روی اقتصاد این کشور کهن آسیایی تأثیر منفی داشته باشد.
یکی از یافته‌های جالب که نشان می‌دهد در چین نگرانی‌های زیادی درباره لیبرا وجود دارد میزان جستجو درباره این رمز ارز پایدار در موتور جستجوی ملی این کشور وایبو است.

به گزارش آی آر بلاک چین، بانک خلق چین که در واقع بانک مرکزی این کشور است در سال 2017 اعلام کرده بود که به استفاده از بیت کوین در مقیاس گسترده علاقه‌مند نیست اما ظاهراً از ایجاد یک رمز ارز جایگزین دولتی استقبال می‌کند.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…