صفحه اول رمز ارز آیا رمز ارز بانک مرکزی چین آینده دلار را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

آیا رمز ارز بانک مرکزی چین آینده دلار را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

۰
0
آیا رمز ارز بانک مرکزی چین آینده دلار را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

دولت چین در پی قرار دادن یوان به عنوان یک جایگزین قدرتمند برای دلار آمریکاست. چین با انتشار رمز ارز خود در آینده‌ای نزدیک، می‌تواند از ارز دیجیتالی تحت حمایت خود بهره ببرد تا یوان بیشتر دیده شود، اتفاقی که پیش از این هرگز نیفتاده است.

«جرمی آلیر»، مدیر عامل سرکل (Circle) اخیرا این مسئله را مطرح کرده که بانک مرکزی چین با صدور رمز ارز خود می‌تواند باعث پیشرفت گسترده یوان شود و آن را به سمت ارتقای وضعیتش در جهان سوق دهد.

آلیر در این باره به CNBC گفت: «با این اقدام چندین هدف به دست می‌آید، اما من فکر می‌کنم بزرگترین فرصت این است که یوان چین می‌تواند به صورت جهانی عرضه می‌شود. به طور خلاصه، رمز ارز چین می‌تواند به تسهیل‌کننده یوان برای استفاده شدن در معاملات روزانه در جهان تبدیل شود. از این طریق، به عنوان «پایه‌ای برای درونی‌سازی یوان» به کار گرفته می‌شود.»

با این حال، چینی‌ها تحت فشار شدید هستند تا راهی موفقیت‌آمیز برای جانشینی سلطه دلار در کوتاه‌مدت پیدا کنند. دلار با در اختیار داشتن 58 درصد از کل ذخایر ارزی و 40 درصد از وام‌های جهان، در حال حاضر به عنوان پادشاه «ارز جهان» حکومت می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  الکترونیوم امکان استخراج با تلفن همراه را در ترکیه فعال می‌کند

با این حال، همان طور که آلیر اشاره می‌کند، همه چیز به نهادینه شدن بازمی‌گردد. سوئیفت و سیستم بانکداری غربی اساسا دلار را ارتقا داده و از هر رقابتی برای دیگرانی که آرزوی جابه‌جایی آن را دارند، جلوگیری می‌کند. با ظهور رمز ارز چینی، شرایط در حال تغییر است و این کشور در حال ایجاد یک زیرساخت مالی برای رقابت با سیستم‌های غربی است. می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این موضوع نکته اصلی بحث ژئوپلیتیک در دهه آینده باشد.

در حال حاضر، چین به طور گسترده‌ای از دارا بودن ارزی با ارزش کمتر از دلار سود می‌برد. به این معنا که همچنان به طور موثر می‌تواند به عنوان یک صادرکننده جهانی عمل کند. با این وجود، با افزایش آرمان‌های سیاسی در عرصه جهانی، این کشور به زودی خود را در حال گذار به سمت اقتصاد مصرف‌کننده خواهد یافت. جنگ میان یوان و دلار در موعد مقرر اتفاق می‌افتد و قطعا رمز ارزها نقش مهمی در این میان خواهند داشت.

Beincrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…