صفحه اول زنجیره بلوک شبکه بلاک‌چین جدید با درجه امنیت نظامی

شبکه بلاک‌چین جدید با درجه امنیت نظامی

۰
0
شبکه بلاک‌چین جدید با درجه امنیت نظامی

به تازگی بلاک‌چین جدیدی ایجاد و معرفی شده که گفته می‌شود امنیت آن همانند امنیت سایبری در محیط‌های نظامی است و البته یک زبان برنامه‌نویسی جدید هم برای قراردادهای هوشمند دارد.
مدیران شرکت CertiK که در زمینه امنیت سایبری در شبکه‌های بلاک‌چینی فعالیت می‌کنند از ایجاد یک بلاک‌چین جدید با نام همین شرکت خبر دادند.

بر اساس خبری که درباره این بلاک‌چین جدید منتشر شده، شرکت CertiK ادعا کرده که فضای این بلاک‌چین به شدت امن است به حدی که می‌توان آن را با امنیت سایبری در محیط‌های نظامی مقایسه کرد.

بلاک‌چین CertiK از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند و زبان برنامه‌نویسی مخصوص خود با نام DeepSEA را دارد.

در این زبان، مکانیسمی طراحی شده که امنیت از همان زمان کد نویسی رعایت شود. علاوه بر این در اینجا هر قرارداد هوشمند دارای یک گواهی‌نامه رمزنگاری شده خواهد بود که به‌مثابه اثبات امنیت آن عمل می‌کند.

البته قراردادهای هوشمندی که بخواهند بر روی بلاک‌چین CertiK اجرا شوند و این ویژگی را نداشته باشند کارمزدهای بیشتری را به طرفین قرارداد تحمیل می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  پلتفرم اسپکتیو (ICO): اشتراک تجربه‌های واقعیت مجازی با بینندگان واقعی

کارشناسان این شرکت امنیت سایبری معتقدند معماری بلاک‌چین قبل از افزایش مقیاس نیازمند بهبود امنیت است. آن‌ها امیدوارند راهکاری که ارائه داده‌اند همه‌گیر شده و بتواند باعث رواج بیشتر این فناوری در صنایع و خدمات شود.

شرکت CertiK در حال حاضر خدمات مختلفی از جمله کاوش امنیتی، تست‌های نفوذ و انجام تنظیمات امنیتی در شبکه‌های بلاک چین را انجام می‌دهد.

علاوه بر بایننس که یکی از شرکای این شرکت محسوب می‌شود، زبان برنامه‌نویسی DeepSEA توانسته از طرف بنیادهای اتریوم و کوانتوم نیز کمک‌های مالی جمع‌آوری کند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…