صفحه اول زنجیره بلوک گزارش هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

گزارش هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

۰
1

رویدادهای هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را با گزارش لحظه به لحظه محمد قائمیان در آی‌آر بلاک چین بخوانید.

 • کارستن بارج هم در سخنانش می‌گوید بانک‌ها تا سال 2025 با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید به پلتفرم کسب و کار تبدیل خواهند شد.

 

 • بعد از آقای کینگ نوبت به ولی‌الله فاطمی، مدیرعامل شرکت توسن رسید تا در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت سخنرانی کند. وی بلاک چین را راه نجات زندگی آینده معرفی می‌کند.

 

 • برت کینگ یکی دیگر از سخنران خارجی این همایش که با موضوع بانک 4.0 برای حضار سخنرانی کرد. برت کینگ که متخصص آینده‌پژوهشی در صنعت بانکداری است گفت بلاک چین ستون اصلی اقتصاد آینده خواهد بود.

 • نیما امیرشکاری، مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی اولین سخنران روز دوم همایش بود. وی گفت یکی از مهم‌ترین تهدیدها در سازمان‌ها تهدید داخلی است و اعتماد به بانک‌ها و موسسات بعد از 2008 میلادی به شدت افت کرده است. وی در بخشی دیگری از صحبت‌هایش به حمله 51 درصدی به شبکه های بلاک چینی اشاره کرد.

شروع روز دوم همایش

 • یکی از برنامه‌های جانبی این همایش برگزاری کارگاه‌ها و غرفه‌های مختلف است. غرفه شرکت سداد یکی از همین غرفه‌های جذاب بوده است. یکی از پروژه‌های سداد data lake است که در بانک ملی پیاده‌سازی شده و آماده اجرا است.
غرفه شرکت سداد در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
 • اکنون سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در حال سخنرانی است. وی شعار همایش را به چالش کشیده و می‌گوید انقلاب یا کودتای بلاک چین؟؟؟ 
 
 • بعد از یک استراحت چند دقیقه‌ای از پائولو سیرونی برای سخنرانی دعوت شد. موضوع صحبت‌های آقای سیرونی تاثیر دیجیتالی شدن و نوآوری در فناوری‌های بانکی و مالی بود. وی گفت در بیست سال آینده دسترسی دیجیتال به بانک‌ها کاملا متفاوت خواهد بود.
 • سپس در یک پنل تخصصی با حضور آذری جهرمی، علی دیواندری و ناصر حکیمی فرصت‌ها و چالش‌های کسب و کارهای نوپا بررسی شد. در این پنل از رزمایش قطع اینترنت انتقاد و وزیر پاسخ داد که وجود این رزمایش ضرورتی ندارد. ناصر حکیمی نیز در این پنل اعلام کرد به بانک مرکزی پیشنهاد برای توسعه رمز ارز ها با شهرام جزایری مشورت کنند! جهرمی هم در این پنل از شروع پروژه open data در دولت خبر داد و کارت هوشمند سوخت را مصداق آن معرفی کرد.
 
 • سهیل نیکزاد به عنوان دبیر انجمن رمز ارز ایران هم در این همایش سخنرانی کرد. او به نکاتی همچون توسعه رمز ارز ملی و حجم بالای تبادل بیت کوین روزانه در ایران اشاره و از فیلترینگ بی‌مورد سرویس ها انتقاد کرد. 
 • وزیر ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی اولین سخنران این همایش است. ولی از تحولات فناوری و مخصوصا بلاک چین صحبت کرد. وی از سرویس جدیدی به نام پرداخت مستقیم (Direct Debit) صحبت کرد و آن را نیروی محرک کسب و کارهای اینترنتی دانست. وزیر جوان در بخش دیگری از سخنرانی‌اش از تشکیل کمیته ضد فیلترینگ خبر داد و در نهایت اعلام کرد پیش‌نویس رگولاتوری بلاک چین نیز به زودی منتشر می‌شود.
 •  
 
 • تا دقایقی دیگر هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد شروع می‌شود. گفتنی است شعار این دوره همایش انقلاب بلاک چین انتخاب شده است و انتشار سند پیش‌نویس ضوابط به کار رمز ارز ها هم همایش آن امسال را بیشتر بلاک چینی کرده است.
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…