صفحه اول زنجیره بلوک ورود خط راه‌آهن بین‌قاره‌ای کانادا به ائتلاف بلاک چینی 

ورود خط راه‌آهن بین‌قاره‌ای کانادا به ائتلاف بلاک چینی 

۰
0
ورود خط راه‌آهن بین‌قاره‌ای کانادا به ائتلاف بلاک چینی 

کانادا پسیفیک (CP)، خط راه‌آهن بین‌قاره‌ای کانادا، در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که به ائتلاف بلاک‌چینی حمل‌ونقل پیوسته است.

بر اساس این خبر، خط راه‌آهن بین‌قاره‌ای کانادا از ارتقا زنجیره تأمین در بلاک‌چین حمایت می‌کند. اعضای این ائتلاف بلاک‌چینی می‌گویند، با پیوستن گروه کانادا پسیفیک به آن‌ها تحولات شگرفی در صنعت زنجیره تامین اتفاق خواهد افتاد.

«پاتریک دوفی»، مدیر ائتلاف بلاک‌چینی حمل‌ونقل، با اشاره به مزایای بلاک‌چین در بخش حمل‌ونقل گفت: «این فناوری جدید دارای ظرفیت آسان‌سازی معاملاتی است که بین محموله‌ها و حامل‌ها انجام می‌شود، اما نیازمند مشارکت فعال رهبران شرکت‌هایی مانند خط آهن کانادا است.»

 

بلاک‌چین در ائتلاف حمل‌ونقل

بر اساس این بیانیه، ائتلاف بلاک‌چینی حمل‌ونقل حدود 500 سازمان عضو در بخش‌های باربری، حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته دارد. اعضای این سازمان هدفی مشترک در تسهیل به‌کارگیری فناوری جدید در این بخش‌ها را دنبال و تلاش می‌کنند تا استانداردهای صنعت را تعیین و آموزش راه‌حل‌های بلاک‌چین و فناوری دفتر کل توزیع‌شده را ارائه دهند.

بر اساس گزارش تلویزیون کانادا، مدیر ائتلاف بلاک‌چینی حمل‌ونقل با بیان اینکه در حال حاضر مشکل حمل‌ونقل، نیازمند سیستم‌های ردیابی چندگانه است، گفت «سیستم‌های بیشتر به معنای فضای بیشتر برای خطای انسانی است.»

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری بلاک‌چین در شرکت گازپروم روسیه

هنگامی‌که یک جفت کفش سفارش می‌دهید که در ویتنام ساخته شده، اطلاعاتی که در آن وب‌سایت محل سفارش کفش‌ها وارد می‌کنید، از وب‌سایت موردنظر به یک ERP (یک نوع نرم‌افزار مدیریت کسب‌وکار) منتقل می‌شود که این انتقال به یک سیستم سازنده صورت می‌گیرد. تعداد افراد و تعداد سیستم‌های فناوری شامل این فرآیند، به‌طور فزاینده‌ای در حال گسترش هستند… در هر یک از این مراحل، امکان خطای انسانی وجود دارد.

 

تعامل بلاک چین‌ها در حمل‌ونقل

بر اساس گزارش‌های قبلی، اخیراً چندین شرکت، یک کانتینر حمل‌ونقل بین‌المللی با استفاده از یک پلتفرم بلاک‌چین تعاملی را به کار گرفته‌اند. در ماه جولای، سه سازمان، سامسونگ اس‌دی‌اس، بانک هلندی ABN AMRO و بندر روتردام حمل‌ونقل ردیابی شده موفقیت‌آمیزی از کره‌جنوبی به هلند داشتند.

این پلتفرم که DELIVER نامیده می‌شود، با همکاری این سه سازمان مشارکت‌کننده گسترش یافته است و امکان کشتیرانی با تأمین مالی فوری، مسیریابی شده و بدون استفاده از کاغذ را فراهم می‌آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…