صفحه اول رمز ارز توسعه‌دهندگان رمز ارز زیر نظر بازرسان بریتانیا

توسعه‌دهندگان رمز ارز زیر نظر بازرسان بریتانیا

۰
0
توسعه‌دهندگان رمز ارز زیر نظر بازرسان بریتانیا

نهادهای نظارتی تلاش می‌کنند بر تراکنش‌های والت شما نظارت داشته باشند. سازمان نظارت مالی بریتانیا توسعه‌دهندگان رمز ارز ها را ملزم می‌کند تا کاربران نرم‌افزارهای خود را ردگیری کنند و به این ترتیب، به الزامات جدید ضدپولشویی که انتظار می‌رود در سال آینده به مرحله اجرا دربیاید، دست یابند.
سازمان رفتار مالی (FCA) بریتانیا پیشنهاد داده است، قوانین ضدپولشویی و بودجه ضدتروریسم در شرکت‌هایی که با دارایی‌های دیجیتالی سر و کار دارند، گسترش پیدا کند. برای دستیابی به این هدف، صرافی‌ها و ایجاد‌کنندگان توکن باید اطلاعات کاربران خود را جمع‌آوری کنند و آن را در اختیار مقامات قرار دهند.

این اقدام همچنین شامل تمام شرکت‌های منتشرکننده نرم‌افزارهای با دسترسی آزاد هم می‌شود. (نه فقط محدود به نرم‌افزار والت غیرحضانتی (Noncustodian wallet software) بلکه حتی دیگر انواع نرم‌افزارهای مرتبط با دارایی رمز ارزی).

به نظر می‌رسد این الزامات از تصمیم وزارت خزانه‌داری برای گسترش نفوذ بر قوانین ضدپولشویی و کمک‌های مالی به تروریسم در شرکت‌های رمز ارزی نشات گرفته است. نخستین بار این پیشنهاد در ضمیمه راهنمای دارایی‌های دیجیتالی سازمان رفتار مالی در ماه جولای منتشر شد.

این پیشنهاد می‌تواند به زودی و در سال آینده تصویب شود، زمانی که FCA پنجمین دستورالعمل ضدپولشویی را در قانون بریتانیا در 10 ژانویه 2020 ارائه می‌دهد.

کوین‌سنتر، مرکز تحقیقاتی رمز ارز مستقر در واشنگتن با ابراز مخالفت درباره تصویب این الزامات در ماه ژوئن اعلام کرد که «چنین اقدامی می‌تواند موجب نقض آزادی بیان و حقوق خصوصی شهروندان بریتانیایی شود.»

این مطلب را از دست ندهید:  وقتی نانواها عاشق بیت‌کوین می‌شوند: آغاز عصر پروتکل Lightning

به گزارش Crypto Briefing، قانونگذاران ممکن است در تلاش باشند تا تمام جنبه‌های فناوری رمز ارز را تحت اختیار خود دربیاورند. این بدان معناست که ایجادکنندگان والت ملزم هستند تا تراکنش‌های کاربران را برای اطمینان از اینکه این دارایی‌ها صرف اهداف غیرقانونی نمی‌شود، ردیابی کنند.

این پیشنهاد یکی از تلاش‌های اخیر برای اعمال کنترل بیشتر بر روی دارایی‌های دیجیتال است. در ماه جولای، FCA همچنین ممنوعیت کامل بر تولیدات فرعی مرتبط با رمز ارزها برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی را پیشنهاد داد. قانونگذاران گفتند که درک این ابزار برای خریداران معمولی پیچیده است و مانع آنها از اتخاذ تصمیمات آگاهانه می‌شود.

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) – یک نهاد سیاستگذاری میان دولت‌ها که بریتانیا نیز از اعضای آن است- به طور رسمی در اواخر ماه ژوئن پیشنهاد داد که کسب‌وکارهای مبتنی بر رمز ارز ها باید ملزم به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربران شوند.

در حال حاضر اطلاعات کمی در دسترس است که آیا کدهای منبع باز معاف از این مقررات پیشنهادی هستند یا خیر. FCA هنوز در این زمینه که این مقررات شامل چه شرکت‌هایی است و چه سناریوهایی را شامل می‌شود، شفاف‌سازی نکرده است.

Cryptobriefing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…