صفحه اول اخبار با کاربرد فناوری بلاک چین پزشکان وقت بیشتری به بیماران اختصاص می‌دهند

با کاربرد فناوری بلاک چین پزشکان وقت بیشتری به بیماران اختصاص می‌دهند

۰
0
با کاربرد فناوری بلاک چین پزشکان وقت بیشتری به بیماران اختصاص می‌دهند

یکی از کلینیک های پزشکی معتبر در آمریکا بر روی چگونگی استفاده از فناوری بلاک چین در افزایش امنیت ذخیره سازی پرونده های الکترونیک سلامت تحقیق می‌کند.

Medicalchain شرکتی است که در مسیر پیاده سازی فناوری بلاک چین در مدیریت پرونده های الکترونیک سلامت به کلینیک مایو در آمریکا کمک می‌کند.

درواقع شرکت Medicalchain پلتفرمی‌طراحی کرده که امکان ذخیره سازی ایمن سوابق بیماران اعم از بیماری ها، تشخیص های پزشکی، داروهای تجویزشده و … را بر روی ساختار یک شبکه بلاک چین فراهم می‌کند.

این پلتفرم می‌تواند مرجع قابل اعتمادی باشد که قابل دسترسی، به روزرسانی و اشتراک گذاری میان پزشکان و بیماران و بیمارستان ها است.

به علاوه این همکاری مشترک می‌تواند آغازی برای استفاده از فناوری های دفترکل توزیع شده در عرصه پزشکی نیز باشد. عرصه ای که این روزها به خاطر سیستم های الکترونیکی قدیمی‌آسیب پذیر شده و در ارائه خدمات به اندازه کافی چابک نیست.

دکتر عبدالله البیاتی که مدیریت شرکت Medicalchain را بر عهده دارد با اشتیاق درباره این همکاری می‌گوید:

کلینیک مایو تجربیات پزشکی و دانش سلامت را در اختیار ما می‌گذارد و Medical chain دانش مربوط به بلاک چین و رمز ارز ها را فراهم می‌کند. ما با همدیگر بر روی کاربردهای متنوعی از فناوری بلاک چین برای مدیریت پرونده های الکترونیک سلامت کار می‌کنیم. به هرحال فرصت های زیادی برای هر دو طرف وجود دارد و ما امیدواریم که همه از منافع آن بهره مند شوند.

دکتر البیاتی همچنین معتقد است بیمارستان ها و مراکز درمانی می‌توانند با پیاده سازی فناوری بلاک چین علاوه برافزایش امنیت در مدیریت پرونده های سلامت سایر مشکلات خود در این حوزه را نیز حل کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  بازیگری جدید در عرصه پلتفرم‌های بلاک چین

دکتر اریک فانک که خودش در کلینیک مایو کار می‌کند هم با یک افق فکری باز ساختار بلاک چین برای کاربردهای آموزشی در حوزه پزشکی را مناسب ارزیابی کرده و آن را محدود به پرونده های الکترونیک سلامت نمی‌داند.

پزشکی که در حال تبدیل شدن به یک صنعت است از چند سال گذشته توانسته توجه مهندسان بلاک چین را به خودش جلب کند.

این توجه از اکتبر 2016 جدی تر شد و بعدتر در مارس 2017 گزارش های غیررسمی‌از گوگل منتشر شد که نشان داد درحال توسعه یک محصول بلاک چین برای ذخیره سازی و رهگیری داده های پزشکی در آزمایش های کلینیکی است و آوریل سال جاری هم شرکت Humana اعلام کرد که با شرکت های حوزه سلامت برای ایجاد یک پلتفرم بلاک چینی همکاری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…