صفحه اول زنجیره بلوک ساختارشکنی در سفرهای کاری با استفاده از فناوری بلاک چین

ساختارشکنی در سفرهای کاری با استفاده از فناوری بلاک چین

۰
0
ساختارشکنی در سفرهای کاری با استفاده از فناوری بلاک چین

متمرکز بودن، عدم شفافیت و فرآیندهای دستی باعث ناکارآمدی در صنعت گردشگری و سفرهای کاری می‌شود که فناوری بلاک چین می‌تواند برخی از این چالش‌ها را برطرف کند.

بخش قابل توجهی از صنعت گردشگری در سال‌های گذشته دیجیتالی شده است. به گزارش Adobe Digital Insights، 41 درصد از کسب‌وکارها و 60 درصد از برنامه‌های مسافرتی تفریحی در حال حاضر به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند. البته چه کسی می‌خواهد هنگام رزرو کردن برای تعطیلات به زحمت بیفتد. قرار است که در نهایت تعطیلاتی آرامش‌بخش داشته باشد.

اما این چیزی بیش از یک رزرو برای تعطیلات است. فناوری، به ویژه فناوری هوش مصنوعی و بلاک‌ چین در سال‌های آینده در صنعت گردشگری ساختارشکنی خواهد کرد. آی آر بلاک چین در این بررسی چند شرکت در صنعت گردشگری که از این فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند را معرفی کرده است.

 

IBM Travel Manager: هوش مصنوعی و پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای بهینه‌سازی هزینه‌ سفرهای سازمانی

مخارج مسافرتی بخش بزرگی از هزینه‌های شرکت را تشکیل می‌دهند. بیشتر شرکت‌ها برنامه‌های سفر استاندارد دارند که قوانینی را برای مسافرت کارمندان تعیین می‌کنند، اما مدیریت این برنامه‌ها کار دشواری است. برآورد می‌شود که هزینه سالانه سفرهای کاری در جهان به رکورد حدود 1.2 تریلیون در سال جاری برسد، همان‌طور که توسط انجمن جهانی سفرهای تجاری عنوان شده است، مدیران بخش مسافرتی شرکت‌ها به دنبال راهکارهای جدید برای کاهش هزینه‌ها هستند.

Travelport، پلتفرم تجاری پیشرو سفر در همکاری با شرکت IBM راهکار Travel Commerce Platform را معرفی کرده است. این یک پلتفرم هوش مصنوعی است که برای کمک به کسب‌وکارها در راستای مدیریت هزینه‌های سفر طراحی شده است. این پلتفرم هوش مصنوعی می‌تواند هزینه‌های سفر را در یک ساختار بلاک چینی مدیریت، پیش‌بینی، تجزیه و تحلیل کند تا شرکت‌ها بتوانند برنامه‌های مسافرتی خود را بهینه و مدیریت کنند.

IBM Travel Manager  همچنین یک نمونه فوق‌العاده از یک پلتفرم ترکیبی هوش مصنوعی و بلاک چین است. در حالی که المان‌ هوش مصنوعی برنامه‌های سفر را از طریق الگوریتم‌های یادگیری ماشین بهینه می‌سازد، بلاک چین اجازه می‌دهد Travelport داده‌ها را به طور ایمن ذخیره و چندین منبع محتوایی در یک زنجیره تامین سفر به یکدیگر متصل شوند.

این مطلب را از دست ندهید:  اپلیکیشن های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین لیسک

 

برابری نرخ هتل‌ها با بلاک چین Travelport

Travelport همچنین در حال توسعه یک راهکار مبتنی بر بلاک چین برای فرآیند نرخ برابری هتل‌هاست. در حال حاضر، نرخ برابری‌ هتل‌ها فاقد مسیر ممیزی قابل ردیابی است و اغلب به صورت دستی انجام می‌شود که در نهایت منجر به اشتباه می‌گردد و در نتیجه سهامداران به اندازه کافی پاداش دریافت نمی‌کنند.

برابری نرخ هتل‌ها با بلاک چین Travelport

Travelport  در همکاری با چندین هتل زنجیره‌ای شناخته‌شده، در نظر دارد راهکاری که در آن چندین ذینفع – مانند هتل‌ها، آژانس‌ها یا پلتفرم‌های رزرو- می‌توانند داده‌ها را در یک دفترکل توزیع‌شده به اشتراک بگذارند، ارائه دهد. با ایجاد یک دیدگاه مشترک صحیح و قابل ردگیری در وضعیت رزروها و حق‌الزحمه‌ها، تمام طرفین سود می‌کنند.

 

Winding Tree: پلتفرمی برای رزرو غیرمتمرکز هتل

صنعت گردشگری نسبتا رقابتی به نظر می‌رسد، اما اینگونه نیست. بیشتر وب‌سایت‌های مسافرتی با سیستم‌های توزیع جهانی (GDS) مشابه مانند Amadeus یا Sabre کار می‌کنند. این سیستم‌ها از فناوری فهرست آنی برای جمع‌آوری داده‌های پروازها و اتاق‌های هتل استفاده می‌کنند و این اطلاعات را به آژانس‌های مسافرتی یا شرکت‌های رزرو سفر ارائه می‌دهند.

بیشتر شرکت‌های هواپیمایی و پلتفرم‌های رزرو با GDS کار می‌کنند. از آنجایی که رقابت کمتری وجود دارد، ارائه‌دهندگان GDS بخش عمده‌ای از سود این بخش که اغلب تا 20 درصد است را به خود اختصاص داده‌اند.

اما برای کاهش هزینه‌های سفر، Winding Tree مستقر در سوئیس یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین برای انجام رزرو و تراکنش‌های ایمن ایجاد کرده است. این پلتفرم یک جایگزین برای GDS محسوب می‌شود و به تامین‌‌کنندگان مانند شرکت‌های هواپیمایی و هتل‌ها امکان می‌دهد تا بدون نیاز به واسطه‌های کسب و کار که باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود، داده‌های مرتبط را به طور مستقیم در دسترس مشتریان قرار بدهد.

The blockchain land

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…