صفحه اول زنجیره بلوک بلاک چین می‌تواند صنعت مد را متحول کند؟

بلاک چین می‌تواند صنعت مد را متحول کند؟

۰
0
بلاک چین می‌تواند صنعت مد را متحول کند؟

زنجیره‌های تأمین در صنعت مد با اتکا به فناوری بلاک چین ، افراد، فعالیت‌ها و اطلاعات کالاها را از تولیدکننده تا مصرف کننده سازماندهی می‌کنند. البته زنجیره‌های تأمین از زمان ظهور اینترنت و هوش مصنوعی دستخوش انقلاب‌های فراوانی شده‌اند.

وقتی لباسی را که آنلاین سفارش داده‌اید، دریافت می‌کنید یا شلوار جین را از یکی از فروشگاه‌های سطح شهر می‌خرید، ممکن است این سؤال به ذهنتان خطور کند که این کالاها چطور به دست من رسیده‌اند؟ پاسخ آن زنجیره تأمین است.

فناوری بلاک چین از کلاهبرداری در زنجیره‌های تأمین جلوگیری می‌کند

بلاک چین برای صنعت مد شفافیت کامل به همراه دارد. تصور کنید که یک جفت کفش از یک مغازه محلی سفارش داده‌اید و روی برچسب آن «ساخت ایتالیا» درج شده است، چگونه مطمئن می‌شوید این کفش واقعاً در ایتالیا ساخته شده است؟ به گزارش Visual Capitalist، کالاهای تقلبی حدود 300 میلیارد دلار به اقتصاد جهان خسارت وارد می‌کنند.

 

فناوری بلاک چین از تقلب در حسابداری جلوگیری می‌کند

فناوری بلاک چین مشکل تقلب در حسابداری در زنجیره تأمین را با ایجاد بلوک‌هایی از اسناد که نمی‌توان آن‌ها را جایگزین کرد، حل می‌کند. برای نمونه، اگر تأمین کننده A در زنجیره تأمین سنتی بوده باشد، مشکلات حسابداری ممکن است هم برای تأمین کننده و هم مصرف کننده ایجاد شود، چراکه امکان جایگزینی اطلاعات در زنجیره تأمین وجود دارد و واسطه‌ها می‌توانند میزان ذخیره را تغییر دهند و مشکلاتی را برای احراز هویت ایجاد کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  چرا بر روی EOS سرمایه‌گذاری کنیم؟

 

زنجیره تأمین بلاک چین از زنجیره‌های تأمین سنتی سریع‌تر است

هر تأمین کننده در صنعت مد اهمیت ارسال سریع‌تر و کارآمدتر را می‌داند. با وجود اینکه تأیید تراکنش‌ها روی یک بلاک چین بین 7 تا 10 دقیقه طول می‌کشند اما احراز هویت به دلیل محدودیت حجم تراکنش‌ها روی این شبکه، چندین ساعت به طول می‌انجامد. از این رو، برخی از پروژه‌های بلاک چین در حال بهبود سرعت تراکنش‌ها هستند.

 

بلاک چین با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز نوآوری به همراه دارد

بلاک چین یک فناوری جدید است که زنجیره‌های تأمین را در سطح گسترده‌ای از صنایع بهینه سازی می‌کند. برای نمونه، در حال حاضر New Balance از بلاک چین کاردانو برای تصدیق اعتبار کفش‌های خود استفاده می‌کنند و کاربران می‌توانند اطلاعات را درباره یک جفت کفش با اطلاعاتی که روی بلاک چین ثبت شده است، تطبیق دهند. همچنین Provenance یک شرکت زنجیره تأمین بلاک چینی، روی نرم افزارهای منبع باز کار می‌کند که توسعه دهندگان در جهان را به ارائه پروژه‌های خود روی آن تشویق می‌کند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…