صفحه اول اخبار تراکنش‌های مالی سریع‌تر و ارزان‌تر با بهره‌گیری از زنجیره بلوک

تراکنش‌های مالی سریع‌تر و ارزان‌تر با بهره‌گیری از زنجیره بلوک

۰
0
تراکنش‌های مالی سریع‌تر و ارزان‌تر با بهره‌گیری از زنجیره بلوک

براساس گزارش  newsbtc، دومین بانک بزرگ اسپانیا اخیراً در پروژه ای پراسترس امکان انتقال پول در بستر بلاک چین (blockchain) را آزمایش کرد. پس از اجرا مشخص شد که این راهکار جدید زمان انتقال های مالی بین المللی را از 4 روز به 4 ثانیه کاهش داده است.

آزمایش های بسیاری هر روزه در بخش بانکداری انجام  می‌شود که هدف آن بررسی امکان استفاده از بلاک چین در خدمات بانکی هستند. بسیاری از این پروژه های آزمایشی قبلاً تمام شده اند و اکنون تحت ارزیابی نهایی قرارگرفته اند تا کارایی آن ها مشخص شود.

راهکاری که این بانک اسپانیایی ارائه داده بر پایه پروتکل ریپل (Ripple) است که بین بانک ها و شرکت های خدمات مالی از شهرت قابل توجهی برخوردار است و این بانک  با استفاده از همین پروتکل، با صرفه جویی 81 درصدی در هزینه های انتقال سنتی بر پایه سوئیفت توانست 50 یورو را از اسپانیا به مکزیک منتقل کند.

بر اساس گزارش ها، مشتریان حقوقی این بانک  می‌توانند به زودی منتظر دریافت این خدمات جدید انتقال وجه که بر اساس پروتکل ریپل است باشند که برخلاف گذشته درزمانی بسیار کوتاه تر و با کارمزدی بسیار کمتر انجام  می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری در یک استارتآپ سلامت

یکی دیگر از مزایایی که مشتریان بانک را به دریافت این خدمات بیشتر از گذشته ترغیب  می‌کند امکان رهگیری پرداخت ها و مشاهده میزان دقیق هزینه هایی است که برای تکمیل تراکنش لازم خواهد بود.

علاوه بر این استفاده از بلاک چین برای خود بانک ها نیز بسیار ارزشمند خواهد بود. یکی از مدیران این بانک اسپانیایی بیان  می‌کند که نه تنها انتقال مالی در لحظه برای ما مهم است بلکه اطلاعاتی که  می‌توانیم همراه با پرداخت مان ارسال کنیم نیز برای ما ارزشمند است. این باعث  می‌شود خیلی از مشتریان ما بتوانند دستگاه های تطابق مالی خودشان را راه اندازی کنند.

ریپل که برتری چشمگیرش نسبت به سایر پروتکل ها قابل انکار نیست اکنون رق می‌معادل 20 تریلیون در یک سال را مورد پردازش قرار  می‌دهد. بنابراین جای تعجب نیست اگر در آینده ای بسیار نزدیک در تمام بانک ها پذیرفته شود و جای سوئیفت را بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…