صفحه اول اخبار نقش بلاک چین و رمز ارزها در مبارزه با آلودگی ساحلی

نقش بلاک چین و رمز ارزها در مبارزه با آلودگی ساحلی

۰
0
نقش بلاک چین و رمز ارزها در مبارزه با آلودگی ساحلی

یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم با پرداخت مشوق در قالب رمز ارز ساکنین منطقه ساحلی در فیلیپین را به حفاظت از محیط‌زیست دعوت می‌کند.
منطقه ساحلی مانیل (Manila Bay beach) در فیلیپین به حدی دچار آلودگی است که از آن به عنوان کاسه توالت! نام برده می‌شود.

اما اکنون به لطف برنامه خلاقانه bounties network که در آن از بلاک چین و رمز ارزها استفاده شده است ساکنین این منطقه و احتمالا توریست‌هایی که به آن جا می‌روند می‌توانند در ازای پاکیزه کردن ساحل یا نریختن زباله رمز ارز دریافت کنند.

این برنامه خلاقانه اولین بار از دسامبر ۲۰۱۸ توسط یک استارتاپ بلاک چینی در بروکلین آمریکا طراحی شروع شد. در آن مقطع زمانی گروهی از صیادان در ازای پاکسازی ساحل از سه تن زباله پلاستیکی در دو روز، توکن‌های مبتنی بر اتریوم می‌گرفتند.

برای راحت‌تر نقد شدن پاداش‌های رمزارزی از والت coins.ph هم استفاده شد که به افراد اجازه می‌داد راحت‌تر فرایند تبدیل را انجام دهند.

بر اساس آماری که توسط استارتاپ مجری این طرح منتشر شده در این طرح آزمایشی به ازای هر ساعت تمیز کردن ساحل تقریبا ۲/۵ دلار به هر نفر در قالب توکن اختصاص داده شده بود که البته بسیار بیشتر از میزان حقوق ساعتی کارگران در آن منقطه فیلیپین است.

این مطلب را از دست ندهید:  میتاپ هایپرلجر این بار در تهران

استفاده از یک ساختار بلاک چینی در این طرح باعث شده تا دولت فیلیپین به جای ۱۰۵۰۰ دلار هزینه بتواند با فقط ۷۰۰ دلار منطقه ساحلی فیلپین را پاکیزه نماید.

مدیر فنی پروژه Network Bounties، در این باره می‌گوید: «طرح‌های پژوهشی این چنینی می‌توانند ضمن ایجاد یک اکوسیستم پایدار برای ماهیگیری و همچنین نظافت ساحل مردم را با مفاهیم بلاک چین و رمز ارزها نیز آشنا کنند.»

بنابر گفته‌های مجریان این پروژه در آینده نزدیک پروژه‌های دیگری مبتنی بر مشوق‌های رمزارزی در مناطقی از اندونزی و تایلند هم اجرا خواهد شد که تمرکز آن بر روی کاهش میزان زباله‌های پلاستیکی است.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سیستم پروژه فضایی آپولو هم ماینر شد!

سیستم کامپیوتری آپولوی ناسا که در مأموریت‌های فضایی در فضا در دههٔ ۱۹۶۰ مورد استفاده قرار …