صفحه اول اخبار نقش بلاک چین و رمز ارزها در مبارزه با آلودگی ساحلی

نقش بلاک چین و رمز ارزها در مبارزه با آلودگی ساحلی

۰
0
نقش بلاک چین و رمز ارزها در مبارزه با آلودگی ساحلی

یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم با پرداخت مشوق در قالب رمز ارز ساکنین منطقه ساحلی در فیلیپین را به حفاظت از محیط‌زیست دعوت می‌کند.
منطقه ساحلی مانیل (Manila Bay beach) در فیلیپین به حدی دچار آلودگی است که از آن به عنوان کاسه توالت! نام برده می‌شود.

اما اکنون به لطف برنامه خلاقانه bounties network که در آن از بلاک چین و رمز ارزها استفاده شده است ساکنین این منطقه و احتمالا توریست‌هایی که به آن جا می‌روند می‌توانند در ازای پاکیزه کردن ساحل یا نریختن زباله رمز ارز دریافت کنند.

این برنامه خلاقانه اولین بار از دسامبر 2018 توسط یک استارتاپ بلاک چینی در بروکلین آمریکا طراحی شروع شد. در آن مقطع زمانی گروهی از صیادان در ازای پاکسازی ساحل از سه تن زباله پلاستیکی در دو روز، توکن‌های مبتنی بر اتریوم می‌گرفتند.

برای راحت‌تر نقد شدن پاداش‌های رمزارزی از والت coins.ph هم استفاده شد که به افراد اجازه می‌داد راحت‌تر فرایند تبدیل را انجام دهند.

بر اساس آماری که توسط استارتاپ مجری این طرح منتشر شده در این طرح آزمایشی به ازای هر ساعت تمیز کردن ساحل تقریبا 2/5 دلار به هر نفر در قالب توکن اختصاص داده شده بود که البته بسیار بیشتر از میزان حقوق ساعتی کارگران در آن منقطه فیلیپین است.

این مطلب را از دست ندهید:  جلوگیری از توزیع داروی تقلبی به وسیله بلاک‌چین

استفاده از یک ساختار بلاک چینی در این طرح باعث شده تا دولت فیلیپین به جای 10500 دلار هزینه بتواند با فقط 700 دلار منطقه ساحلی فیلپین را پاکیزه نماید.

مدیر فنی پروژه Network Bounties، در این باره می‌گوید: «طرح‌های پژوهشی این چنینی می‌توانند ضمن ایجاد یک اکوسیستم پایدار برای ماهیگیری و همچنین نظافت ساحل مردم را با مفاهیم بلاک چین و رمز ارزها نیز آشنا کنند.»

بنابر گفته‌های مجریان این پروژه در آینده نزدیک پروژه‌های دیگری مبتنی بر مشوق‌های رمزارزی در مناطقی از اندونزی و تایلند هم اجرا خواهد شد که تمرکز آن بر روی کاهش میزان زباله‌های پلاستیکی است.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…