صفحه اول زنجیره بلوک استفاده از بلاک چین در سیستم بلیت فروشی سالن‌های نمایش برادوی

استفاده از بلاک چین در سیستم بلیت فروشی سالن‌های نمایش برادوی

۰
0
استفاده از بلاک چین در سیستم بلیت فروشی سالن‌های نمایش برادوی

سالن‌های نمایش برادوی از فناوری بلاک چین در راستای ارتقای تجربه بلیت فروشی برای مشتریان استفاده می‌کنند. اگر در سال‌های اخیر سعی کرده باشید، بلیت هر رویداد زنده‌ای مانند موزیک، تئاتر، ورزش و غیره را خریداری کنید، احتمالاً با دردسرهایی آن برخورد کرده‌اید. گرچه این یک سود پنهان است، اما معامله گران از ربات‌ها استفاده می‌کنند تا حجم زیادی از بلیت را برای بازار ثانویه به دست بیاورند یا بلیت تقلبی بفروشند.

ظاهراً بزرگ‌ترین اپراتور برادوی نیز به اندازه کافی با چنین موضوعاتی مواجه بوده است. سازمان شوبرت که 29 سالن نمایش برادوی و چندین مکان خارج از آن را در اختیار دارد، همکاری خود را با استارتاپ بلاک چینی True Tickets برای ارتقای تجربه فروش بلیت‌ها آغاز کرده است.

True Tickets یکی از دو شرکتی بود که در اولین برنامه شتاب دهنده فناوری برادوی قرار داشت. این شرکت مستقر در بوستون قصد دارد یک طرح آزمایشی با سازمان Shubert Ticketing در سال 2020 اجرا کند. Shubert Ticketing یک ساختار چندوجهی است که سالانه میلیون‌ها بلیت برادوی را از طریق پورتال Telecharge.com و سرویس تخفیف Broadway Inbound به فروش می‌رساند. بر اساس گزارش‌ها، این برنامه آزمایشی با بخش‌های هدفمند سرویس بلیت فروشی شوبرت ادغام خواهد شد.

پلتفرم True Tickets که روی بلاک چین IBM ساخته شده است، بلیت‌های دیجیتالی را از طریق یک لینک به تلفن‌های همراه خریداران می‌فرستد. این ممکن است به تجربه کسانی که بلیت‌های فیلم را از طریق اپلیکیشن‌ها خریداری می‌کنند، شباهت داشته باشد، اما اتفاق اصلی در پشت صحنه رخ می‌دهد. True Tickets از دفتر کل ایمن بلاک چین استفاده می‌کند تا تراکنش‌های مربوط به هریک از بلیت‌ها را ردیابی کند. از این رو، هم احتمال کلاهبرداری به حداقل می‌رسد و هم اطمینان حاصل می‌شود شخصی که بلیت را استفاده می‌کند، همان فردی است که آن را خریداری کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  برنامه جدید سازمان ملل چیست و فناوری بلاک چین چه جایگاهی در آن دارد؟

«مت زاراسینا» مدیرعامل True Tickets معتقد است، بلیت فروشی یک بخش ضروری و بیشتر وقت‌ها اذیت کننده در میان تمام تجربه‌های صنعت سرگرمی است. در حالی که مزایای ویژه این بخش متعدد است، کاری که برادوی به خوبی انجام می‌دهد ایجاد یک استاندارد و تجربه بلیت فروشی نامتناقض است که در تمام شبکه‌های توزیع چندرسانه‌ای به اجرا دربیاید.

آن‌ها به مشتریان اجازه می‌دهند بلیت‌های دیجیتالی خود را بهتر مدیریت کنند و تجربه مشتری را در مجموع ارتقا دهند که در نهایت منجر به ایجاد ارتباط معنادارتری با آن‌ها می‌شود.

این یک پیشرفت فناورانه چشمگیر برای شرکتی محسوب می‌شود که بیش از یک قرن در صنعت تئاتر و سینما فعالیت داشته است. گرچه این طرح یک به‌روزرسانی مشکل ساز نیست، چراکه فناوری True Tickets طوری طراحی شده است تا سیستم‌های فعلی بلیت فروشی را ارتقا دهد. اما زاراسینا خاطرنشان کرد که سختی بزرگی برای شرکت‌های بلیت فروشی که فناوری بلاک چین را به کار می‌گیرند، وجود ندارد.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…