صفحه اول اخبار مهمان‌نواز تر از همیشه با فناوری بلاک چین در صنعت گردشگری

مهمان‌نواز تر از همیشه با فناوری بلاک چین در صنعت گردشگری

۲
0
مهمان‌نواز تر از همیشه با فناوری بلاک چین در صنعت گردشگری

اینترنت باعث تکامل صنعت گردشگری ، هتلداری و مهمان نوازی شد اما فناوری بلاک چین (Blockchain)  می‌تواند بار دیگر این صنایع را در آستانه تکامل جدیدی قرار دهد.

امروزه رزرو هتل و خرید بلیت با استفاده از اینترنت به یک پدیده کاملاً روزمره و عادی تبدیل شده است. ولی اگر به توریست ها بگویید فناوری بلاک چین هم می‌تواند همه این خدمات را حتی به صورت بهتر ارائه دهد احتمالاً همه آن ها تعجب می‌کنند.

بررسی بازار خدمات گردشگری در اینترنت نشان می‌دهد ارزش این بازار در سال 2022 به بیشتر از هزار میلیارد دلار خواهد رسید و قسمت عمده این رشد مدیون 21 تا 31 ساله ها است که تقریباً سالانه 200 میلیارد خرج سفرهای شان می‌کنند.

حتی با این ارقام امیدوارکننده شرکت ها و سازمان های فعال در حوزه گردشگری و مهمان نوازی باز هم به دنبال کاهش هزینه ها و البته افزایش اعتماد مشتریان هستند.

Swissblock Capital یکی از همین شرکت ها است که با به کار گیری فناوری بلاک چین می‌خواهد ضمن کاهش هزینه ها، به بهبود فرایندها، راهکارهای پرداخت و اکوسیستم تسویه مالی در صنعت گردشگری کمک کند.

در مقاله سفیدی که این شرکت منتشر کرده آمده است که آن ها به زودی توکن اختصاصی با نماد GTX را منتشر خواهند کرد. این توکن می‌تواند واسطه ها را از این صنعت حذف کند و ارتباط بهتر و سالم تری میان تأمین کنندگان خدمات و مسافران برقرار سازد.

این مطلب را از دست ندهید:  مقصد جدیدی در انتهای یک‌راه فرعی: نگاهی مختصر به هش‌گراف

تحول در صنعت گردشگری از نمای نزدیک

اکوسیستمی‌که شرکت Swissblock capital طراحی کرده شامل بازیگرانی مثل هتلداران، آژانس های هوایی و زمینی، خطوط هواپیمایی، شرکت های حمل ونقل جاده ای، شرکت های کرایه خودرو و … می‌شود.

حذف واسطه ها از اکوسیستم بلاک چینی و کاهش هزینه ها به علاوه بهبود سسیتسم های مالی وابسته به پرداخت، می‌توانند مزیتی برای مصرف کنندگان نهایی هم باشند. این اکوسیستم همچنین درصد تقلب میان اعضا را شدیداً کاهش می‌دهد.

در این ابتکار مبتنی بر بلاک چین شرکت سوییسی امکانی تحت عنوان توکن های تشویقی را هم در نظر گرفته است که اگر مسافران از فروشگاه های خاصی خرید کنند، در رستوران های از قبل مشخص شده غذا بخورند و یا در هتل های طرف قرارداد این شرکت اقامت داشته باشند از این توکن ها دریافت خواهند کرد.

انتظار می‌رود شرکت Swissblock capital تا قبل از پایان سال میلادی جاری صرافی اختصاصی، اپلیکیشن کاربردی و اکوسیستم بلاک چینی را برای صنعت گردشگری و هتلداری و مهمان پذیری آماده کند.

درنهایت مدیران شرکت امیدوارند تا انتهای 2020 میلادی پلتفرمی‌را ساخته باشند که در آن امتیازهای پروازی خیلی راحت به توکن های GTX یا حالت برعکس آن تبدیل شوند.

۲ نظرات

  1. Avatar

    Partnership

    2018/09/04 در 16:36

    How we can contact you regarding partnership? n

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…