صفحه اول تجارت امنیت اهمیت تکنولوژی بلاک چین برای تامین امنیت داده‌ها

اهمیت تکنولوژی بلاک چین برای تامین امنیت داده‌ها

۰
0
اهمیت تکنولوژی بلاک چین برای تامین امنیت داده‌ها

افشای اطلاعات شرکت‌های متمرکز در سال‌های اخیر به نوعی به روالی عادی تبدیل شده است و این شرایط فقط بدتر می‌شود. هرچقدر که زندگی ما بیشتر به سمت آنلاین شدن می‌رود، به سیستم‌هایی نیاز داریم تا از اطلاعات دیجیتالی خود محافظت کنیم. با استفاده از تکنولوژی بلاک چین داده‌های ما هرچه بیشتر در امان خواهند بود.

افشای اطلاعات

شرکت‌های متمرکز بیش از آنچه که فکر می‌کنید، اطلاعات را افشا می‌کنند. خطاهای ساده در تنظیمات شبکه یا امتیازات دسترسی منجر می‌شود میلیون‌ها رمرز عبور، نام کاربری و آدرس ایمیل به طور مرتب فاش شوند.
وب‌سایت‌هایی مانند haveibeenpwned.com این امکان را به کاربر می‌دهند تا با وارد کردن آدرس ایمیل خود، ببینند آیا قربانی افشای اطلاعات بوده‌اند یا خیر. اگر از رمز عبور مشابه در چندین سایت استفاده می‌کنید و یکی از آن‌ها افشا شود، اطلاعات ورود به سیستم شما به راحتی در دسترس دیگران قرار می‌گیرد.

حتی ترسناک‌تر این است که داده‌های بیومتریک در حال افشا شدن از چندین شرکت متمرکز هستند. تنها در این ماه، اطلاعات گسترده‌ای در سیستم بیومتریک مورد استفاده توسط سیستم‌های بانکی، پلیس بریتانیا و بسیاری از پیمانکاران دفاعی فاش شد. 23 گیگابایت داده که شامل اطلاعات اثرانگشت بیش از یک میلیون نفر بود. آسیب‌پذیری این سیستم، به هکرها اجازه می‌دهد تا اثرانگشت مرتبط با ورود به یک سیستم را تغییر دهند و از این طریق به مکان‌های امنی دسترسی پیدا کنند که پیش از این به راحتی نمی‌توانستند وارد شوند.
اگر گذرواژه شما افشا شود، تعریف یک رمز جدید و حفظ امنیت حساب کاربری‌تان کار آسانی است، اما تغییر چهره یا اثرانگشت چندان ساده به نظر نمی‌رسد. این موارد، کم و بیش همیشگی هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  پلتفرم فیستر (ICO): آغازگر عصر جدیدی برای سیستم‌های مداربسته

تکنولوژی بلاک چین ؛ کنترل داده‌ها در اختیار مردم

یکی از ویژگی‌های مشترک در تمام این حوادث این است که داده‌ها توسط شرکت‌های متمرکز نگهداری می‌شوند. چه آن‌ها داده‌ها را روی سرورهای خانگی ذخیره کنند یا از شخص ثالث استفاده کنند، یک هدف بزرگ برای سارقان اطلاعات ایجاد کرده‌اند. هک کردن اطلاعات یک شرکت با 30 هزار کاربر نسبت به هک کردن حساب یک فرد منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

با استفاده از تکنولوژی بلاک چین افراد می‌توانند کنترل داده‌های خود را پس بگیرند. برخی ایده‌های جالب پیرامون این موضوع مانند کنترل هویت غیرمتمرکز به طور قابل توجهی سرقت هویت را کاهش می‌دهد.
یک کلید خصوصی در دستگاه خود دارید که به هویتتان مربوط است. نرم‌افزار را با اثرانگشت باز و یک کد QR اسکن می‌کنید و بدون نیاز به تکمیل فرمی، هویتتان را اثبات کرده‌اید. این نرم‌افزار زمانی که هویتتان مورد استفاده قرار بگیرد، به شما هشدار و اجازه می‌دهد هر کلاهبرداری را در هنگام وقوع، نظارت کنید.

همچنین می‌تواند شامل بخش‌های گسترده‌تری مانند سوابق پزشکی باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا آنچه را که می‌خواهید به پزشکتان ارائه دهید، در حالی که تاریخچه آن روی تلفن همراه شما رمزگذاری شده است.

با افزایش روزافزون هک اطلاعات، مشتریان به دنبال سیستم‌هایی هستند که امنیت و حراست را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. استفاده از تکنولوژی بلاک چین یکی از راه‌هایی که می‌توانیم حریم خصوصی خود را بازپس بگیریم.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

زمین – سال 2020- اگر بیت کوین می‌خواهی باید به DNA من دسترسی داشته باشی!

یک شرکت جدید می‌تواند آدرس دسترسی به دارایی رمز ارز ی شمارا بر روی رشته های DNA ذخیره کند.…