صفحه اول اخبار بلاک چین تا 2021 استانداردسازی می‌شود

بلاک چین تا 2021 استانداردسازی می‌شود

۰
0
بلاک چین تا 2021 استانداردسازی می‌شود

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که چرا استانداردسازی بلاک چین برای اجرای این فناوری در بخش اوراق بهادار ضروری است. بر اساس تحقیقاتی که به تازگی توسط آژانس جهانی رتبه بندی Moody انجام گرفته، صنعت بلاک چین تا سال 2021 استانداردسازی خواهد شد. فقدان کنونی استانداردها و قابلیت اجرایی آن بخش اوراق بهادار را از پذیرش این فناوری بازداشته است.

اهمیت استانداردسازی بلاک چین

بلاک چین یکی از ساختارشکن‌ترین فناوری‌های قرن بیست و یکم است که می‌تواند یک مزیت برای بازار اوراق بهادار به شمار آید. این فناوری می‌تواند قیمت اوراق بهادار منتشر شده با پشتوانه انواع دارایی‌ها را کاهش داده، شفافیت را ارتقا و امنیت را افزایش دهد.

گرچه چشم‌انداز غیرمتمرکز بلاک چین می‌تواند مشکلات اجرایی، قانون‌گذاری و حقوقی ایجاد کند، بخش‌هایی در فرآیند اوراق بهادار تنها زمانی می‌توانند مزایایی که پیش از این به آن اشاره شد را به دست آورند که یک چارچوب استانداردشده برای یک گروه از پلتفرم‌های دفتر کل توزیع شده مختلف وجود داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک چین می‌تواند صنعت مد را متحول کند؟

به ویژه استانداردسازی می‌تواند دسترسی بهتر به اطلاعات را فراهم و نیاز به فرآیندهای اصلاح اجباری را حذف کند. مهم‌تر از همه، اجازه اعمال بازرسی یکپارچه داخلی و خارجی صادر هم می‌شود.

یک واژه‌نامه یکپارچه

بیایید واقع‌بین باشیم، قانون‌گذاران در سرتاسر جهان هنوز با به کارگیری لغات بلاک چین دست به گریبان هستند. برای نمونه، ممکن است آن‌ها زمان سختی را برای درک اینکه beacon chain (یکی از مهم‌ترین بخش‌های نسل دوم اتریوم) چیست داشته باشند.

ایجاد یک واژه‌نامه متداول برای قانون‌گذاران هم ضروری است تا چارچوب‌های قانونی برای پذیرش فناوری دفتر کل توزیع شده را ایجاد کنند.
در حال حاضر، ISO/TC 307 (سازمان بین‌المللی کمیته فنی استانداردسازی 307) روی استانداردهای بلاک چین و دفتر کل توزیع شده کار می‌کند تا بخش‌هایی را به عنوان واژه شناسی، ریسک‌های امنیتی، قراردادهای هوشمند قانونی، طبقه بندی و هستی شناسی را گسترش دهد.

U Today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…