صفحه اول زنجیره بلوک حسابرسی با بلاک چین در عرض چند ثانیه!

حسابرسی با بلاک چین در عرض چند ثانیه!

۰
0
حسابرسی با بلاک چین در عرض چند ثانیه!

شرکت حسابرسی و مشاور کسب‌وکار آرمانینو یک ابزار مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرده است که امکان حسابرسی مالی را در چند ثانیه برای شرکت‌ها فراهم می‌سازد.

به‌کارگیری این محصول که TrustExplorer 2.0 نام دارد، یک تحول در نحوه حسابرسی در شرکت‌ها است.

بر اساس تعریف، فناوری دفتر کل باید بتواند فرایند حسابرسی را ارتقا دهد و یک رفتار رقابتی در نحوه انجام کارها ایجاد کند. به نوعی می‌توان گفت بلاک چین و حسابرسی برای یکدیگر ساخته شده‌اند، همان‌طور که بخش قابل توجهی از این صنعت آن را تأیید می‌کنند.

«آندرس ورشلدن» یکی از شرکای آمارنینو با بیان اینکه TrustExplorer 2.0 یک پروتکل حسابرسی سریع، توزیع شده و نهایی ارائه می‌دهد گفت، ما این دفتر کل دیجیتالی را داریم که بخش‌های اصلی اطلاعات تمام تراکنش‌ها را دریافت می‌کند. می‌توانید یک حسابرسی سریع داشته باشید و شفافیت ایجاد کنید.

ورشلدن گفت: «فناوری بلاک چین قابلیت تغییرناپذیری و در دسترس بودن را ارائه می‌دهد.»

آرمانینو یکی از پروژه‌های متعدد در صنعت حسابرسی است که مانند شرکت‌های پی دابلیو سی (PWC) و دلوییت (Deloitte) از بلاک چین بهره می‌برد. فناوری بلاک چین می‌تواند داده‌های حسابرسی را اتوماتیک وار دریافت و صحت آن‌ها را با کاهش خطر تغییرپذیری یا فساد تأیید کند.

این مطلب را از دست ندهید:  مهمان‌نواز تر از همیشه با فناوری بلاک چین در صنعت گردشگری

شرکت دلوییت در سال 2016 اعلام کرد؛ از آنجایی که همه ورودی‌ها توزیع شده هستند و به صورت رمزنگاری ثبت شده‌اند، تغییر یا از بین بردن آن‌ها عملاً غیرممکن است. این مانند معامله‌ای است که صلاحیت آن توسط یک دفتر اسناد رسمی تأیید شده اما به روش الکترونیک انجام می‌شود.

ورشلدن خاطرنشان کرد، حسابرسان نباید نگران از دست دادن شغل خود باشند. در واقع بلاک چین کار آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. به جای انجام دادن کارهای دستی خسته کننده و محاسبه اعداد که اغلب هفته‌ها یا ماه‌ها به طول می‌انجامد، شرکت‌ها می‌توانند یک متخصص به کار گیرند که امور مالی آن‌ها را ظرف چند ثانیه بررسی می‌کند. گرچه برای حسابرسی نهایی، حسابرسان همچنان باید از روش‌های سنتی برای داشتن رویکردی دقیق‌تر نسبت به ریسک مدیریتی و بازرسی‌های مالی استفاده کنند.

ورشلدن در پایان اظهار کرد، صنعت ما نسبت به استقبال از فناوری کُند عمل می‌کند و در واقع بلاک چین و فناوری‌ها را بیش از اینکه فرصت بداند، یک تهدید تصور می‌کند. سؤال ما این است که چگونه بلاک چین این صنعت و پروسه حسابرسی را تغییر و چگونه آن را ارتقا خواهد داد.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…