صفحه اول زنجیره بلوک ارزش 1.6 میلیارد دلاری بلاک چین در صنعت سلامت تا 2025

ارزش 1.6 میلیارد دلاری بلاک چین در صنعت سلامت تا 2025

۰
0
ارزش 1.6 میلیارد دلاری بلاک چین در صنعت سلامت تا 2025

براساس مطالعه شرکت جهانی تحقیق و مشاوره گلوبال مارکت اینسایت  (Global Market Insights)، انتظار می‌رود ارزش فناوری بلاک چین در صنعت سلامت تا سال 2025 به 1.6 میلیارد دلار برسد.

در یک نشست مطبوعاتی، گلوبال مارکت اینسایت برآورد کرد که بلاک چین در صنعت سلامت با توجه به برخی فاکتورها مانند اجرای ابتکار عمل دولت و افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش رشد خواهد کرد.

فاکتورهای رشد بلاک چین در صنعت سلامت

براساس این مطالعه، بررسی نتایج پزشکی، قابلیت همکاری داده‌های سلامت و کاهش مولفه هزینه‌ها تاثیر بیشتری روی پذیرش بلاک چین خواهد گذاشت.

این شرکت مطرح کرد: «افزایش آگاهی درخصوص به‌ کارگیری فناوری بلاک چین و ابتکارعمل دولت برای استانداردسازی داده‌ها و محدودیت‌های مقیاس‌پذیری عملیاتی در مدیریت اطلاعات محرک رشد صنعت در سال‌های پیش‌رو خواهد بود.»

گلوبال مارکت اینسایت برای پرداخت‌کنندگان بخش مراقبت‌های بهداشتی در صنعت سلامت پیش‌بینی می‌کند که این بخش می‌تواند شاهد نرخ رشد مرکب سالانه 65/7 درصد تا سال 2025 باشد. این بخش از صنعت به طور قابل توجهی با توجه به گسترش فناوری بلاک چین در راستای بهبود مراقبت‌های اضطراری و نتایج بالینی رشد خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت دارو از تولید تا مصرف با فناوری بلاک چین

 

چشم‌انداز امیدوارکننده

یافته‌های اخیر گلوبال مارکت اینسایت به نوعی تکرار داده‌های پژوهشی قبلی در این حوزه نیز هست. در آن زمان، این شرکت مطرح کرد که حجم بلاک‌چین در صنعت سلامت در سرتاسر جهان با نرخ رشد مرکب سالانه 48/1 به بیش از 1.7 میلیارد دلار تا سال 2026 می‌رسد.

اما همانطور که پیش از این در آی آر بلاک چین گزارش شد، دولت اوگاندا با استارت‌آپ بلاک چینی مدیکانکنت (MediConnect) برای ردگیری داروهای تقلبی در این کشور همکاری کرده است. پلتفرم مبتنی بر بلاک چین مدیکانکنت امکان ثبت نسخه‌های دارویی، شناسایی داروهای تقلبی و پیشگیری از عرضه آنها در زنجیره تامین داروخانه‌ها را فرآهم می‌کند.

در ماه جولای هم، سالو.کر (Solve.Care)، استارت‌آپ بلاک چینی در حوزه سلامت با اوبر هلث (Uber Health) برای انتقال بیماران مشارکت کرد. این اپلیکیشن اختصاصی اجازه می‌دهد بیماران برای انتقال با اوبر هلث برنامه‌ریزی و از آن استفاده کنند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…