صفحه اول زنجیره بلوک پرداخت‌های بلاک چینی در دومین بانک بزرگ آلمان

پرداخت‌های بلاک چینی در دومین بانک بزرگ آلمان

۰
0
پرداخت‌های بلاک چینی در دومین بانک بزرگ آلمان

یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های آلمان اعلام کرد، در حال بررسی فناوری بلاک چین برای پرداخت بین دستگاه‌های هوشمند (M2M) است.

Commerzbank AG، بانک مستقر در فرانکفورت – دومین موسسه بانکداری بزرگ آلمان – اعلام کرد، این یک راه‌حل پرداخت بلاک چینی است که پرداخت‌ها را میان خودروها و ایستگاه‌های شارژ خودکار اجرا می‌کند.

در گزارش خبری مربوط به این محصول اشاره شده است: «یک فرآیند پرداخت کاملاً خودکار، میان یک نقطه شارژ الکترونیک و یک سیستم خودروی دایملر، انجام شده است. کامرزبانک برای انجام این تراکنش، توکن‌های معادل یورو را در یک بلاک چین ایجاد می‌کند و خودروهای دایملر ارائه شده با آن توکن پرداخت را پردازش می‌کنند.»

این طرح پرداخت آزمایشگاهی بین دستگاه‌ها نمایانگر مورد استفاده‌ای است که برخی در اقتصاد رمرزارزی به مدت طولانی پشتیبانی کرده‌اند و این یک مقایسه نسبتاً ساده با فرصت‌های گسترده‌تر محتمل در آینده به شمار می‌رود. مسئولان کامرزبانک معتقدند فناوری بلاک چین توانسته نشان دهد چگونه «دستگاه‌ها به‌طور قابل توجهی با یکدیگر در ارتباط هستند و با درجه اختیار عمل هر روز در آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.»

نتیجه چیست؟ پرداخت‌های خودکار به‌طور گسترده‌ای در حال ظهور هستند، به این معنا که دیگر نیاز نیست افراد به‌عنوان واسطه در بین هزاران تراکنش مختلف، آن‌ها را تسهیل کنند.

استفان مولر، عضو هیات مدیره بخش تراکنش‌های بانکی معتقد است این بانک پروژه بلاک چین را به‌عنوان بخشی از وظایف اجرایی‌اش در نظر گرفته است. «پس از دیجیتالی کردن کامل معاملات اوراق بهادار در پروژه‌های آزمایشی گذشته، در حال حاضر تمرکز به‌سوی ساختارهای پرداخت مبتنی بر دفتر کل توزیع شده تغییر کرده است. به‌عنوان یک بانک، وظیفه خود را ایجاد ساختارهای جدید پرداخت برای مشتریان‌مان می‌دانیم.»

این مطلب را از دست ندهید:  گوگلِ چین و راه‌اندازی یک پلتفرم بلاک چینی برای چشم بادامی‌ها

در حال حاضر، کامرزبانک اعلام نکرده که کدام زیرساخت بلاک چین برای نمونه، یک فورک از اتریوم یا دفتر کل توزیع شده داخلی خود این بانک را برای آخرین پرداخت بین دستگاه‌های هوشمند به کار گرفته است. با این وجود، محور آینده‌نگری و مشتری‌مداری برای موسسه‌ای که شعار آن «بانک در کنار شما» ست، متناسب است.

اگر پرداخت بین دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر بلاک چین با موفقیت انجام شود، تلاش تازه کامرزبانک به‌عنوان یکی از اولین جریان‌های اصلی در این زمینه در نظر گرفته خواهد شد.

 

آلمان به دنبال بهبود وضعیت به‌عنوان مرکز بلاک چین

این موتور محرک اروپایی در ماه‌های گذشته فعالیت‌های قابل‌توجهی در زمینه فناوری بلاک چین داشته است.

ماه گذشته، بافین، نهاد بازرسی مالی آلمان، درخواست یک استارتاپ ایجاد توکن با پشتوانه اوراق قرضه 250 میلیون یورویی در املاک و مستغلات بر مبنای اتریوم را تأیید کرد.

بافین اعلام کرد: «این اولین باری است که یک سند مکتوب اوراق قرضه املاک مبتنی بر بلاک چین تنظیم شده است.»

در ماه دسامبر سال 2018، بوئرس اشتوتگارت – دهمین بورس سهام بزرگ اروپا و دومین در آلمان – اعلام کرد که با موسسه نوپای سولاریس‌بانک در برلین در زمینه خدمات بانکی، همکاری کرده است. این همکاری زمانی آغاز شد که این صرافی آماده راه‌اندازی یک پلتفرم تجارت رمرز ارزی با نام بیسون بود که در ابتدای امسال منتشر شد.

Blockonomi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…