صفحه اول اخبار اتحادیه اروپا خواستار ایجاد استانداردهای تعامل بین بلاک‌چین ها شد

اتحادیه اروپا خواستار ایجاد استانداردهای تعامل بین بلاک‌چین ها شد

۰
0
اتحادیه اروپا خواستار ایجاد استانداردهای تعامل بین بلاک‌چین ها شد

گزارش جدید انجمن بلاک‌چین اتحادیه اروپا حاوی پیام مهمی برای معرفی استانداردهای بیشتر جهت افزایش مقیاس‌پذیری و تعامل میان بلاک‌چین های مختلف است.

این گزارش که با عنوان «مقیاس‌پذیری، تعامل‌پذیری و توسعه‌پذیری بلاک‌چین‌ها» منتشر شده توسط شرکت کانسن سیس نوشته شده است.

هدف اصلی این گزارش فراهم آوردن امکان تفکر دقیق‌تر درباره وضعیت فعلی و جایگاه بالقوه آینده فناوری بلاک‌چین با توجه به بازیگران و منابع مختلف است.

نویسندگان این گزارش ضمن تاکید بر هویت دیجیتال و تعامل‌پذیری میان بلاک‌چین‌ها بیان می‌کنند: «ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که با گذر زمان همکاری بین بلاک‌چین‌های مختلف آسان و آسان‌تر شود. این یک مزیت بزرگ برای تمام اکوسیستم است.»

در این گزارش بر روی پیاده‌سازی پروژه‌های زیر ساختاری و اهمیت پژوهش در این زمینه هم تاکید شده است.

البته اتحادیه اروپا با تأسیس انجمن بلاک‌چین و تخصیص بودجه به میزان 340 میلیون یورو برای حمایت از پروژه‌های بلاک‌چینی تا سال 2020 نشان داده که به توسعه این فناوری در قاره سبز علاقه‌مند است.

این مطلب را از دست ندهید:  کدنویس و توسعه‌دهنده بلاک چین، روند جدید بازار کار

اما چین و آمریکا شدیداً نسبت به فناوری علاقه نشان داده‌اند و حتی آمریکا بخشی از بودجه 700 میلیارد دلاری وزارت دفاع را به آن اختصاص داده است.

در این گزارش از دولتمردان و سیاست‌گذاران اروپایی خواسته‌شده تا با یک رویکرد دوستانه برای بهبود و توسعه این فناوری همکاری کنند.

به‌علاوه آن‌ها را از عجله بر حذر داشته و توصیه کرده قبل از تدوین نهایی استانداردها نتایج پروژه‌ها را به‌طور کامل بررسی کنند.

در بخش نهایی این گزارش آمده است که دولت‌ها می‌توانند با فراهم آوردن مدارک هویتی شهروندان و یا ایفای نقش به‌عنوان اوراکل‌ها با پروژه‌های زنجیره بلوکی همکاری کنند.

به‌این‌ترتیب انتظار می‌رود بلاک‌چین‌ها بتوانند با مجموعه قوانین عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) هماهنگ شوند تا در کنار آن وضعیت قانونی دارایی‌های رمز ارزی و قراردادهای هوشمند هم مشخص شود.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…