صفحه اول زنجیره بلوک فناوری بلاک چین در پلتفرم خرید و فروش طلا

فناوری بلاک چین در پلتفرم خرید و فروش طلا

۰
0
فناوری بلاک چین در پلتفرم خرید و فروش طلا

تاکاش‌بانک استانبول اعلام کرد، پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود را برای تجارت فیزیکی توکن‌های طلا آماده کرد.

تاکاش‌بانک، دومین بانک بزرگ ترکیه مطرح کرد؛ هدف این پروژه که « BiGA » نام دارد، این است که مردم بتوانند به طور فیزیکی طلا را در بورس اوراق بهادار بورسا استانبول (BIST)، تنها نهاد صرافی ترکیه، از طریق توکن های طلای دیجیتالی‌شده در قالب یک بلاک چین انتقال دهند.

این واحدها که از نظر فرم و کاربرد به رمز ارزهای پایدار که به صورت فیزیکی پشتیبانی شده‌اند، شباهت دارند، ارزش‌شان به طلای معامله‌شده گره خورده است. براساس اعلام وب‌سایت این پروژه، «BiGA» مخفف یک گرم طلا در زبان ترکی است، یک BiGA معادل همین مقدار طلا است.

براساس اعلام رسانه‌ها، تاکاش‌بانک این پروژه را در سال 2018 آغاز کرد و آزمایش آن را در چندین شرکت مالی و بانکی داخلی شامل Ziraat Bankası، دومین بانک بزرگ ترکیه، VakıfBank، Albaraka Turk، Garanti BBVA و Kuveyt Turk با موفقیت پشت سر گذاشته است.

این مطلب را از دست ندهید:  شتاب زنجیره بلوک هیبریدی در جاده تحول‌آفرینی سازمان‌ها

تاکاش‌بانک بر محرمانه بودن تراکنش‌ها در پلتفرم BiGA تاکید دارد، همچنین اعلام کرده است که فرآیند این تراکنش توسط مسئولان قابل نظارت است.

در وب‌سایت این پروژه آمده است، این بانک یک والت به کاربران ارائه می‌دهد و در نهایت توکن‌ها و BiGA به عنوان یک روش پرداخت تجارت‌الکترونیک قابل استفاده خواهند بود.

تاکاش‌بانک که در سال 1988 راه‌اندازی شد، خانه مرکزی تهاتر و تسویه در ترکیه است که همچنین خدمات تهاتر متقابل را به بازارهای خاص BIST که از سوی سازمان نظارت مالی داخلی، آژانس نظارت بر بازارهای سرمایه ترکیه تعیین شده است، فراهم می‌کند.

براساس گزارش‌های سال گذشته، BIST در حال گسترش یک بانک اطلاعاتی مشتری مبتنی بر بلاک چین در همکاری با تاکاش‌بانک و سپرده‌گذاری اوراق بهادار مرکزی ترکیه است.

در جولای 2019 هم پذیرش بلاک چین توسط دولت ترکیه به عنوان جنبه اصلی مهم نقشه راه اقتصادی سال‌های 2019 تا 2023 در نظر گرفته شد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…